Capcom potwierdza wspaniałą informację o Resident Evil 4 Remake. Fani mogą zacierać ręce

Resident Evil 4 Remake na PS5 za 162,94 zł na Allegro
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Resident Evil 4 Remake wciąż powstaje, choć deweloperzy powoli kończą pracę nad tytułem. Tak przynajmniej wynika ze słów producenta, Yoshiaki Hirabayashiego.

Resident Evil 4 Remake to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier 2023 roku, która ma docelowo ukazać się już 24 marca. I wątpię, aby cokolwiek w tej sprawie się zmieniło, skoro producent gry przyznaje, że prace zmierzają ku końcowi.

Resident Evil 4 Remake coraz bliżej

Nowy hit od Capcomu zapowiada się rewelacyjnie, choć wielu rzeczy o grze wciąż nie wiemy. Na przykład – o co chodzi z możliwym trybem multiplayer i czy faktycznie coś takiego się pojawi? Deweloperzy milczą w tej kwestii, ale istnieje spora szansa, że niebawem się to zmieni. Capcom przygotowuje się bowiem do zasypywania nas informacji o grze.

Wszystko dlatego, że jej premiera jej coraz bliżej. Sam proces produkcyjny jest coraz bliżej finalizacji, co podkreśla producent tytułu, Yoshiaki Hirabayashi. Jego słowa pochodzą z magazynu Famitsu, który rozmawiał z wieloma japońskimi deweloperami i pytał o ich plany dotyczące 2023 roku. Hirabayashi zaznaczył, że nie może doczekać się premiery swojego potencjalnego hitu, który znajduje się na ostatniej prostej produkcyjnej, a niebawem zdradzi więcej informacji o grze.

Z kolei Masachika Kawata, producent Resident Evil Village podkreśla, że to nie koniec naszych przygód z serią. On aktualnie zajmuje się wieloma różnymi „przygotowaniami”. I choć do końca nie wiemy, o co chodzi, raczej jednoznacznie można stwierdzić, iż mowa o Resident Evil 9. Gra z pewnością powstaje i najpewniej to ona będzie kolejnym tytułem w kolejce wydawniczej tego IP.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie