Remaster Warcraft 1 i 2. Czy Blizzard pójdzie za ciosem?

Remaster Warcraft 1 i 2. Czy Blizzard pójdzie za ciosem?
Newsy PC

Zaskakujące stwierdzenie producenta nie pozostawia złudzeń.

W trakcie spotkania z fanami, współzałożycieli Blizzarda Frank Pearce odpowiadał na liczne pytania zaproszonych gości. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy firma ma zamiar wypuścić zremasterowaną wersję Warcrafta 1 i 2. Okazuje się, że nie ma takich planów, a powód jest prosty.

Mamy kilku pasjonatów, którzy odtworzyli kody pierwszej części Warcrafta i gra działa w oknie. Grałem w nią. Warcraft: Orcs & Humans było świetne swojego czasu. Ale obiecuję Wam, że w dzisiejszym świecie, przy dzisiejszych standardach, nie jest już tak fajne jak kiedyś – twierdzi Frank Pearce.

Chcemy bardziej skupić się na pracy nad dodatkową zawartością dla World of Warcraft i Overwatch – to wszystko dla Was! – dodaje.

Jasne więc już jest, że remaster pierwszej i drugiej części Warcrafta nie powstanie. Żałujecie?

Diablo „Remake” na pierwszych screenach

W sieci właśnie pojawiły się pierwsze screeny przedstawiające specjalny event w Diablo III. Dzięki wydarzeniu, gracze zostaną przeniesieni do lokacji znanych z pierwszej części Diablo – oczywiście odpowiednio przygotowanych od strony graficznej.

Remake ma zawierać 16 poziomów odtworzonych prosto z klasycznego Diablo. Poniżej znajdziecie galerię ze screenami, które przedstawiają się niezwykle klimatycznie.

Fani Diablo z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie! Chcecie wiedzieć więcej na temat specjalnego eventu? Przeczytajcie dalszą część naszej wiadomości.

Diablo I powraca w Diablo III

W trakcie Blizzconu znany producent oficjalnie podał, że już w styczniu rozpocznie się specjalne wydarzenie w Diablo III. W jego trakcie, gracze zostaną przeniesieni do pierwszej części Diablo, odwiedzą znane 16 poziomów i zmierzą się z czterema bossami. Co ciekawe, dostępny będzie nawet specjalny filtr graficzny, który ma sprawić, że gra będzie wyglądała jak produkcja sprzed lat.

To jednak nie wszystko, remake pierwszego Diablo zamknie w ośmiu kierunków sposób poruszania się postaci. Wszystko po to, aby jak najwierniej odtworzyć klimat dawnych lat.

Wydarzenie związane z Diablo będzie dostępne tylko przez krótki czas i ma powracać zawsze w okolicach stycznia każdego roku, czyli mniej więcej na rocznicę wydania pierwowzoru.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie