Czy Millenialsi i Pokolenie Z chcą więcej remake’ów i sequeli, czy wręcz przeciwnie?

millenialsi pokolenie z streaming
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Żyjemy w czasach, w których nowych marek wśród filmów i gier jest jak na lekarstwo. Przodują raczej remake’i, sequele oraz rebooty. Ludzie mają ich już jednak dość.

Najnowsze badanie Tubi przeprowadzone przez The Harris Poll pokazuje, że franczyzy i remaki powinny odejść do lamusa. Widzów znacznie bardziej interesują oryginalne pomysły, których… jest niestety jakby coraz mniej. Badanie dotyczyło kina, a więc zaplecza filmowego, jednak jestem w stanie sądzić, że ten sam problem występuje wśród graczy. Ankieta została przeprowadzona na próbce 2503 dorosłych osób z Pokolenia Z i Millenialsów, którzy streamują treści wideo przynajmniej godzinę tygodniowo, a więc temat filmów jest im nieobcy. Najważniejszym wnioskiem z badania jest to, że aż 74% ankietowanych woli oglądać filmy i seriale zupełnie nowe, niż znane franczyzy czy remake’i. Co ciekawe, aż 71% badanych chciałoby także, aby w streamingu pojawiało się więcej filmów i seriali od twórców niezależnych.

Badanie millenialsów i pokolenia Z – co sądzą o dzisiejszych filmach i serialach?

Co jeszcze ciekawego można wyczytać z rzeczonego badania? Chociażby to, że mimo lekkiej awersji do “trzęsących kinami” franczyz, ankietowani są w dużej mierze (96%) zainteresowani oglądaniem treśli nostalgicznych, a więc takich, które mają ponad 10 lat. Ciekawe jest także to, że przedstawiciele Pokolenia Z przynają się (aż 2/3 ankietowanych), że platformy streamingowe wykorzystują do oglądania materiałów związanych ze sportem (np. mecze na żywo). Ankieta ma w sobie jeszcze wiele innych ciekawych informacji, więc jeśli posługujecie się językiem angielskim (albo translatorem), to zachęcamy do samodzielnego się z nią zapoznania (klik).

millenialsi pokolenie z streaming
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie