Regalia – taktyczny jRPG z Polski trafi na PS4, Vita i PC

0 komentarzy

Ruszyła zbiórka na ciekawy projekt na Kickstarterze.

Regalia – Of Men and Monarchs, która powstaje w warszawskim studio Pixelated Milk może być niezłą gratką dla fanów japońskich RPG. Projekt potrzebował jedynie 11 dni by przekroczyć na Kickstarterze zakładany podstawowy próg, a teraz zalicza udany finisz na ostatniej prostej. W poniedziałek, przy wsparciu już ponad 1800 graczy, Regalia osiągnęła próg 60 000 dolarów, gwarantujący dedykowane wersje dla PlayStation 4 oraz PS Vita, które trafią do graczy w 2017 roku. Wcześniej, bo przed końcem 2016 r. w ręce graczy trafi wersja PC na systemy Windows i Linux.

To nie jest typowa kampania w typie zasponsoruj-mi-życie. Programiści, projektanci, scenarzyści – cały trzon naszego zespołu pracował przez ostatnie pół roku za darmo – wyjaśnia Bartosz Łojewski, lider zespołu Pixelated Milk. – To, co stworzyliśmy do tej pory i to co zdołamy zrobić dzięki funduszom od składkowiczów, wystarczy by na PSN i PC wydać grę, z której będziemy dumni. Jeszcze bardziej, jednak, chcielibyśmy stworzyć tytuł na miarę klasyków jRPG, które nas inspirują – dodaje.

Dzięki niemałemu własnemu wkładowi finansowemu zespołu, którego członkowie przez część dnia pracują na zwykłych posadach, Pixelated Milk ukończyło znaczną część prac jeszcze przed startem zbiórki na Kickstarterze.

Dodatkowe fundusze, które studio zbiera na Kickstarterze, włożone zostaną w samą treść gry – misje, modelowanie 3D, animacje, dodatkową grafikę i muzykę. Pełen profesjonalny dubbing możliwy będzie po osiągnięciu kolejnego celu kampanii – progu 70 000 dolarów. Zbiórka na Kickstarterze kończy się wkrótce, bo już w piątek.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się