Razer Cortex Gamecaster czyli prosty, ale profesjonalny streaming

Razer Cortex Gamecaster czyli prosty, ale profesjonalny streaming
Newsy PC Technologie

Rozszerzenie Gamecaster umożliwia streaming z rozgrywki 11 milionom obecnych użytkowników aplikacji oraz pozostałym graczom.

Razer ogłosił dzisiaj premierę Razer Cortex: Gamecaster, oprogramowania do live-streamingu stworzonego specjalnie z myślą o wymagających graczach. Wszyscy Użytkownicy Razer Cortex mogą od teraz z łatwością nagrywać i transmitować swoją rozgrywkę na kanałach takich jak Azubu, Twitch, czy YouTube Live.

Dzięki dyskretnej nakładce ekranu, która znika, gdy nie jest używana, gracze będą mieli w trakcie gry dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i ustawień transmisji. Z kolei szybki dostęp do najpotrzebniejszych kombinacji klawiszy pozwoli im uruchomić system, nagrywać rozgrywkę lokalnie, przełączać kamerę internetową i zapisywać zrzuty ekranu bez potrzeby odrywania się od samej gry.

Razer Cortex: Gamecaster automatycznie optymalizuje ustawienia streamingu do ustawień komputera i łącza internetowego, aby działanie oprogramowania miało zaledwie minimalny wpływ na pracę urządzenia. Streamerzy mogą również konfigurować ustawienia samodzielnie, aby dostosować jakość transmisji do swoich potrzeb.

Razer Cortex: Gamecaster dostępny jest w dwóch wersjach. Każda z nich wyposażona jest w oprogramowanie Razer Cortex, z którego obecnie korzysta już ponad 11 milionów użytkowników.

Darmowa wersja Razer Cortex: Gamecaster umożliwi graczom transmisję nagrania bez znaku wodnego w rozdzielczości do 720p, natomiast na obrazie o rozdzielczości wyższej niż 720p pojawi się dyskretny znak wodny z logiem Razera.

Poprzez aktywację płatnej licencji Pro gracze uzyskają dostęp do zaawansowanych funkcji premium takich jak między innymi: mniej obciążająca transmisja w wyższej jakości z kodekiem x264, pojawiające się na ekranie powiadomienia oraz wbudowany w grę czat Twitch ze wszystkimi swoimi narzędziami.
Subskrypcje do Razer Cortex: Gamecaster Pro będą dostępne w formie 3- i 12-miesięcznych licencji. Więcej informacji oraz darmowe oprogramowanie Razer Cortex znajduje się na stronie: http://www.razerzone.com/cortex.

Źródło: Razer

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie