Najpiękniejsza gra PS5 zmierza na PC. Ratchet & Clank: Rift Apart z szybką premierą

ratchet & clank pc
Newsy PC

Kolejna gra PlayStation utraci swoją ekskluzywność i zadebiutuje na nowej platformie. Ratchet & Clank: Rift Apart skorzysta z technologii PC.

Pamiętacie jeszcze ten sławny wyciek informacji z serwerów Nvidii? Około dwa lata temu w sieci zawrzało na myśl o tych wszystkich exclusivach Sony, które rzekomo miały pojawić się w późniejszym czasie również na pecetach. Pierwotnie mało kto wierzył, że zabetonowane na PS4 i PS5 takie hity jak God of War, Horizon Zero Dawn i Returnal opuszczą “swój dom”. To co kiedyś zdawało się niemożliwe, od kilku/kilkunastu miesięcy jest dostępne na Steam i Epic Games. W tym samym dokumencie był wyróżniony Ratchet & Clank i także ta platformówka wkrótce zawita na PC.

Ratchet & Clank: Rift Apart na PC!

Sony oficjalnie zaprezentowało zwiastun Ratchet & Clank: Rift Apart w nowej wersji. Jedna z najpiękniejszych gier stworzonych na PS5 poniekąd zaoferuje o wiele więcej niż na oryginalnej platformie. Studio Insomniac Games wykorzysta technologie do optymalizacji, które zwiększą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Będą to dla właścicieli kart Nvidii DLSS 3.0 i dla obozu AMD szybko dojrzewająca technika FSR 2. Obie przydadzą się do usprawnienia wydajności, ale dodatkowo pozwolą bić rekordy, bowiem zostanie odblokowany limit fps-ów.

Kolejna ważna rzecz dla zwolenników PCMR to wsparcie dla ultrapanoramicznych monitorów o proporcjach 21:9, 32:9 i 48:9. A ponieważ niedawny exclusive korzystał już wcześniej z technologii raytracingu, to i w tym przypadku zostały spełnione wszelkie wymogi, aby efekty odbić na powierzchniach i bardziej naturalne oświetlenie zachwycały nas podczas zagrywania się na PC.

Sony nie zamierza wstrzymywać premiery next-genowej gry zbyt długo. Otóż datę premiery zaplanowano na 26 lipca. Miejmy tylko nadzieję, że to będzie zupełnie inny debiut niż przy okazji pecetowej edycji The Last of Us, która przejdzie do historii z niezbyt dobrych powodów.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie