Gracze odpowiedzieli, co kupią – PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?

Gracze odpowiedzieli, co kupią – PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?
Newsy PC Polecamy PS4 PS5 XOne

Google dołączyło do walki o zainteresowanie graczy, lecz czy Stadia będzie miała duże szanse, by zagrozić stacjonarnym konsolom PS5 i  Xbox Scarlett? Zobaczcie, jak na pytanie o kupno sprzętu/usługi odpowiadali mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Gracze mieszkający na terenie Wielkiej Brytanii zostali zapytani, na jaki sprzęt, bądź też usługę, postawią w następnej generacji konsol. Badanie opinii publicznej zorganizowała firma Harris Interactive i wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób. Aż 1/4 z ankietowanych przyznała, że kupi w przyszłości dostęp do Google Stadia, co jest naprawdę niezłym wynikiem biorąc pod uwagę, że niewiele wiemy o grach, które pojawia się na Stadia, a cena usługi nadal nie została ujawniona. Oczywiście, kiedy poznamy już usługę Google w pełnej okazałości, odsetek zainteresowanych nią graczy może się podnieść lub zanurkować. Jednak widać, że Stadia została przyjęta dosyć przychylnie przez społeczność graczy. Gorzej sytuacja Google Stadia wygląd wtedy, kiedy ankietowani mieli wybrać tylko jeden sprzęt/usługę, którą kupią w przyszłości. Tutaj PS5 porządnie odstawia konkurencję.

PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?

Jeśli mieszkańcy UK mieliby postawić tylko na jedną konsolę lub ewentualnie usługę, aż 41 procent ankietowanych wybierze PlayStation 5. Na drugim miejscu znajduje się nowy Xbox Scarlett (24 procent), a na trzecim Google Stadia (19 procent). Na czwartym miejscu mamy Nintendo Switch 2 (17 procent).

PS5, Xbox Scarlett, czy Google Stadia?

Google musi zagrać ceną

Widać, że przy wyborze jednej platformy, Stadia jest bardzo blisko nowej konsoli Xbox. Jeśli Google przedstawi naprawdę konkurencyjne ceny oraz porządną listę gier dla swojej usługi, może zgarnąć sporą część brytyjskiego rynku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie