Sprzedaż PS5 idzie dobrze? „Firma będzie sfrustrowana”

PS5 - konsola na tle symboli PlayStation
PS5

Analityk porównał wyniki sprzedaży PS5 i Xbox Series. Konsola Sony może niedługo sprzedać się dwukrotnie lepiej względem propozycji Microsoftu.

PlayStation potwierdziło w lutym, że sprzedało już około 17.3 miliona konsol nowej generacji. Analityk Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis wskazuje, że Sony skończyło zeszły rok sprzedając 17,1 miliona konsol – to rzekomo prawie dwa razy więcej niż Microsoft sprzedał konsol Xbox Series. Analityk sugeruje jednak, że sprzedaż mogłaby być jeszcze lepsza gdyby sprzęt był lepiej dostępny.

Sony zakończyło rok 2021 ze skumulowaną sprzedażą PS5 na poziomie 17,1 miliona sztuk, czyli około 1,7 razy więcej niż sprzedaż Xbox Series. Na tym wczesnym etapie globalna sprzedaż jest po stronie Sony, ale firma będzie sfrustrowana, że potencjał został osłabiony przez dostępność produktów.

– powiedział Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis
Źródło: VGC

Nie jest żadną tajemnicą, że PS5 sprzedaje się lepiej od Xbox Series. Sony zbudowało sobie sprzedażową przewagę, ale Microsoft też nie ma na co narzekać – Xbox Series to najlepiej sprzedające się sprzęty do grania w historii Zielonych. Pierwsze miejsce na podium sprzedaży konsol zajmuje jednak prawie nieprzerwanie Nintendo ze swoim szalenie popularnym Switchem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie