Kolejne źródło potwierdza PS5 Pro. Konsola ma mieć rewolucyjną technologię od Sony?

PS5 Pro jednak nie aż tak potężne | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Kolejny insider i znana osobistość przedwcześnie ujawniająca nowe informacje podkreśla, że PS5 Pro istnieje. Co więcej, konsola ma zaoferować autorską technologię od Sony.

W ostatnich dniach mnóstwo było przecieków i domysłów na temat PS5 Pro. W połowie tej generacji mamy podobno spodziewać się ulepszenia sprzętu, za pośrednictwem bardziej dopracowanej i oferującej więcej wersji konsoli. Oczywiście mówi się, że i Microsoft pracuje nad swoją odpowiedzią, ale to właśnie specyfikacja PS5 Pro wyciekła w ostatnich dniach. Co ciekawe, podobno mamy liczyć na sprzedaż nowej wersji konsoli wraz z GTA VI.

PS5 Pro z DLSS od Sony

Teraz o sytuacji wypowiada się Jeff Grubb, znany insider gamingowy i sprzętowy. W ostatnich odcinku swojego podcastu nie był w stanie podać jakichś szczególnych konkretów (oprócz jednego – poniżej), ale potwierdził domysły, że sprzęt ma faktycznie istnieć. Podobno premiera nawet szybciej niż zakładaliśmy – w 2024 roku, a konkretniej – we wrześniu.

Ten przeciek PS5 Pro jest prawie na pewno prawdziwy w oparciu o to, co teraz usłyszałem. Oczywiście nie jestem jedyną osobą, która to mówi, ale mogę rzucić moje „potwierdzenie, potwierdzenie, potwierdzenie” na ring dla wszystkich.

mówi Jeff Grubb

Grubb poruszył jednak temat jednej z nowości potencjalnie mogącej kompletnie odmienić oblicze gamingu na PlayStation. Firma ponoć szykuje własną, autorską odpowiedź na DLSS od NVIDIA, czyli technologii skalowania rozdzielczości obrazu opartej na uczeniu maszynowym.

Najważniejszą rzeczą, podobnie jak najważniejszą funkcją, którą będzie obsługiwał ten system, jest autorskie rozwiązanie Sony podobne do DLSS, w którym wykorzystują własne uczenie maszynowe do ulepszania obrazów, aby mogli uruchamiać rzeczy w naprawdę wysokiej rozdzielczości i naprawdę wysokiej liczbie klatek na sekundę, a oni zawarliby własny hardware w PS5 Pro, aby to wykorzystać. To właśnie tam pojawia się dwukrotna akceleracja sprzętowa ray tracingu, ale byliby w stanie zrobić nawet więcej niż tylko lepszy sprzętowy ray tracing. Więc tak, ta rzecz prawdopodobnie się wydarzy.

– dodaje insider

Brzmi to wszystko ciekawie, ale na oficjalne informacje trzeba jeszcze czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie