Xbox szykuje wersję Pro? PlayStation może mieć konkurencję

Xbox Series X
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Niedawno pisaliśmy dla was o PS5 Pro, a teraz okazuje się, że również i Microsoft może szykować coś nowego. Pewien branżowy insider przyznał, że w przyszłym roku może pojawić się nowy Xbox, być może z dopiskiem Pro. Branżowy wyścig zbrojeń ponownie nabiera tempa, mimo że do końca generacji jest jeszcze sporo czasu.

Nowy Xbox w 2024 roku? Pojawiła się plotka

O poziomie obecnej generacji można by dyskutować długo. Niewielu graczy uważa, że obecne konsole potrzebują odświeżenia, deweloperzy narzekają na moc Xboksa Series S, a na rynku wciąż nie pojawiła się gra, która mogłaby zdefiniować trwającą generację sprzętu na nowo. Jasne, kilka tytułów było genialnych, czego dowiodła wszak gala The Game Awards 2024. Czy mowa jednak o poziomie technologicznym, na który wszyscy czekali?

Zdaniem twórców sprzętu chyba czas na wprowadzenie czegoś nowego. Coraz więcej plotek pojawia się w kontekście PS5 Pro, a do gry może wkrótce dołączyć również i Microsoft. Amerykańska firma ma bowiem opracowywać nową, konkurencyjną dla Sony konsolę, będącą najpewniej wersją Pro Xbox Series X. Jesteście zainteresowani?

Jak podkreśla jeden z insiderów związanych z AMD, już wkrótce może pojawić się nowa konsola Microsoftu. Być może będzie to Series X bez napędu, lub urządzenie ze znacząco lepszą specyfikacją — tak jak Pro od Sony. Czyżby nowe wcielenie obecnej generacji miało nadejść z obydwu stron?

Kolejny rok może być z konsolowej perspektywy bardzo interesujący. Pamiętajmy, że nowe urządzenie ma zaprezentować również Nintendo. Switch 2 (czy jakkolwiek będzie się nazywać) również ma być mocnym sprzętem, który nadal będzie pozwalał na mobilną rozgrywkę. Będzie się działo!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie