Kolejna aktualizacja PS5 dostępna. Sony nie zwalnia tempa

PS5 z aktualizacją 22.02-06.02.00. Minął tydzień od ostatniego patcha
Newsy PS5

Sony wydało właśnie kolejną aktualizację do PS5 o numerze 22.02-06.02.00. Minął zaledwie tydzień od poprzedniej łatki, a znów trzeba szykować miejsce.

Na szczęście tym razem nie ma mowy o jakimś dużym patchu – ot, łatka zabiera niecałego gigabajta wolnej przestrzeni urządzenia. Zaskakujące jest jednak to, że ostatnia aktualizacja wyszła niespełna tydzień temu. Sony najwyraźniej ma sporo do poprawek, skoro tak regularnie wydaje patche. Ciekawe czy na tym się skończy na ten moment, czy niebawem znów dostaniemy kolejnego?

W każdym razie aktualizacja do PS5 22.02-06.02.00 jest już dostępna, a nowy firmware może pobierać każdy (jeżeli nie ściągnie się automatycznie). Co tym razem? Nie będę ukrywał – mamy klasykę. Zapewne w pełni zdajecie sobie sprawę z tego, co znajdziemy w oficjalnym opisie łatki. „Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu” – zgadliście, prawda?

Internauci spekulują, że Sony stara się załatać problemy, przez które PS5 niedawno mogło zostać złamane. Ukazał się działający exploit do sprzętu od „niebieskich”, choć i tak pozostawia wiele do życzenia. Nie dało się dzięki niemu uruchamiać oprogramowania, a jedynie tryb debugowania. Niemniej pokazało to, że hakerzy nie wystają w wysiłkach, aby w końcu naprawdę złamać ten sprzęt.

Wcześniejsza aktualizacja dodała sporo dobrego i nie chodzi mi tylko o poprawę funkcjonalności. Pojawiły się dodatkowe funkcje społecznościowe, listy gier oraz wsparcie HDMI 1400p. Szerzej o tamtym patchu przeczytacie w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie