Nowa aktualizacja do PS5 już dostępna. Musimy przygotować całkiem sporo miejsca

https://www.indiewire.com/2022/11/quentin-tarantino-directing-limited-series-1234783376/
Newsy PS5

Pojawiła się właśnie nowa aktualizacja do PS5. Firmware o numerze 22.02-06.00.01 wymaga całkiem sporo miejsca jak na to, co tak naprawdę oferuje.

Sony regularnie wypuszcza kolejne łatki do swojego flagowego sprzętu. Choć ten może i nie jest aż tak łatwy do zdobycia, i tak posiada go mnóstwo graczy. Nic dziwnego, że sprzęt co jakiś czas dostaje nowe poprawki. Problem w tym, że aktualizacja o numerze 22.02-06.00.01 nie daje praktycznie nic.

Kolejna enigmatyczna aktualizacja PS5

„Praktycznie nic” to może zwrot nad wyraz, bo faktycznie może się okazać, iż wydajność systemu faktycznie została poprawiona. No bo tym właśnie jest nowy firmware – „poprawioną wydajnością systemu”. Klasycznie już dla PlayStation jest to kolejna łatka o enigmatycznych patch notes. Miejmy jednak nadzieję, że warto na nią poświęcić aż 1,08 GB wolnej przestrzeni na dysku. Jak na tego typu patcha – to dość sporo.

Niestety nie mamy tym razem rewolucji wzorem poprzednich łatek. Jedna dodała świetną funkcję dla fanów trofeów, a kolejna dodała możliwość tworzenia personalizowanych list gier. I choć to bardzo oczekiwana nowość, wielu fanów narzekało na niemały chaos, jaki został wywołany wspomnianą aktualizacją.

Niedawno PS5 otrzymało również pełne wsparcie Disney+. Tym razem możemy pobierać aplikację w pełni zoptymalizowaną pod działanie konsoli, a nie wersję z PS4. Dlatego też posiadacze subskrypcji Disneya mogą liczyć na 4K HDR, a nie Full HD, jak to miało miejsce dotychczas.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie