PS5 z grami w 60 FPS. To zasługa niezwykłej modyfikacji

PS5
Newsy PS5

Kojarzycie funkcję FPS Boost, która jest dostępna na konsolach Xbox Series X|S? Od teraz ta świetna opcja jest również dostępna na PlayStation 5, dzięki świetnej modyfikacji ekspertów z Digital Foundry. Jest jednak pewien haczyk, o którym powinniście wiedzieć.

PS5 z nowym trybem wydajności — FPS Boost

Jeżeli posiadacie konsolę Microsoftu najnowszej generacji (np. Xbox Series X), to pewnie wiecie, że ta ma świetną funkcję o nazwie FPS Boost. W dużym skrócie pozwala ona odpalać starsze gry z poprzednich generacji, ale w znacząco lepszej wydajności. Jeżeli dany tytuł działa w 30 klatkach na sekundę i nie otrzymał oficjalnej łatki przyspieszającej działanie, to nic straconego. Konsola jest w stanie podbić rozgrywkę do 60 FPS, co skutkuje o wiele bardziej płynnym obrazem. Działa to świetnie, a wygląda jeszcze lepiej. Szkoda, że PS5 nie ma czegoś takiego, prawda?

W zasadzie już ma. Niestety, nie ma tu mowy o oficjalnej aktualizacji, a jedynie o zewnętrznym modzie, choć działa to świetnie. Za próbą stworzenia takiego trybu stoi niesamowita ekipa Digital Foundry, która opracowała specjalny system FPS Boost do konsoli Sony. Ten został przetestowany i faktycznie działa. Na ich filmiku widać, jak w 60 klatkach na sekundę działa m.in. DriveClub, Red Dead Redemption 2 czy Batman Arkham Knight. Zobaczcie sami:

Efekt jest zdumiewający, a gry z PS4 działają świetnie. Niestety, jest pewien problem. Mod ten jest dostępny wyłącznie dla garstki osób, które posiadają specjalnie zmodyfikowane egzemplarze konsol PlayStation 5. Oznacza to mniej więcej tyle, że ja czy Ty nie skorzystam z dobrodziejstw tej modyfikacji. Jest jednak cień szansy, że wkrótce to się zmieni.

Twórcy z Digital Foundry zachęcają deweloperów, aby skorzystali z ich narzędzia. Zastosowanie takiej aktualizacji do ich gier jest całkiem proste, a działanie gier nie wymaga w tym wypadku wdrażania dużych zmian. Ba, gracze potrzebują jedynie zwykłych konsol, aby gry z PS4 zadziałały w większej liczbie klatek. Sam chętnie ograłbym RDR 2 w 60 FPS i czekam, kiedy to wreszcie będzie możliwe!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie