Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

2 komentarze

Wiem jak zagram w gry z PS1, PS2 i PS3. Na pewno nie dzięki PlayStation 5

Kompatybilność wsteczna na PS5 zdaje się być czymś, na czym Sony nie zależy i otwarcie boi się do tego przyznać. Czas na zakup starych konsol.

Na stronie Wsparcia Technicznego Ubisoftu pojawiła się wczoraj informacja, że w PlayStation 5 nie znajdzie się opcji wstecznej kompatybilności względem gier z PS1, PS3 i PS3. Nadchodząca konsola – jeśli chodzi o tę kwestię – ma oferować tylko możliwość zagrania w tytuły z PS4. Co ciekawe, szybko ta informacja zniknęła ze strony Ubisoftu, natomiast co w sieci się pojawi, nie ginie. Poinformowały o tym już zarówno zagraniczne jak i polskie serwisy.

Dlaczego informacja ta zniknęła ze strony Ubisoftu? Tego oczywiście nie wiadomo. Mógł to być po prostu błąd, ale raczej wątpliwe jest, że tak duża firma jak Ubisoft, publikuje w dziale ze wsparciem technicznym niesprawdzoną informację. Bardziej prawdopodobne jest to, że Sony po prostu nie spodobało się wyjawienie tej informacji, bo jak wiemy, firma cały czas milczy w sprawie wstecznej kompatybilności na PlayStation 5 dla gier z poprzednich generacji.

Albo, co byłoby rzecz jasna świetną informacją, PS5 będzie jednak wspierać gry z PS1, PS2 i PS3, a japońska firma tylko czeka, żeby w dogodnym momencie o tym poinformować. Wierzycie w to?

Wsteczna kompatybilność gier na PS5 może być niepełna

Do tej pory Sony potwierdziło, że na PS5 zagramy w tytuły z PS4. Lista na początku ma być niepełna, ale stopniowo rozszerzana. Oczywiście to dobra wiadomość, natomiast nie do końca dla tych, którzy oczekują podobnego wsparcia, które dawać ma Xbox Series X – tutaj kompatybilność wsteczna ma sięgać aż do pierwszego Xboxa.

Sam mam trochę gier z PS2, które z chęcią bym odpalił jeszcze raz na PS5. Przy okazji zapowiedzi nowego Tony’ego Hawka, sięgnąłbym po moją ulubioną trzecią część serii z 2001 roku. Chętnie też bym pośmigał na desce snowboardowej w SSX – szkoda że seria ta została zapomniana przy okazji PS4. Cały czas ciągnie mnie również do starego, ale jakże klimatycznego GTA: San Andreas – oczywiście też przy okazji wiecznego wyczekiwania na GTA VI.

Na grach z PS3 mniej mi zależy, bo większość hitów przeniesiono w postaci remasterów na PS4 i pewnie jako remaster remastera znajdą się też na PS5. Chciałbym jednak mieć wybór i możliwość odpalenia dowolnej gry z mojej kolekcji na systemie, który przecież należy do jednej rodziny PlayStation, a o rodzinie nie powinno się zapominać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%