Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 i Xbox Series przegrają z Nintendo Switch? Analitycy mają ciekawą opinię

Analitycy twierdzą, że Nintendo Switch pokona PS5 i Xbox Series pod względem sprzedaży w 2021 roku. To będzie ciekawe dwanaście miesięcy.

Konsole nowej generacji sprzedają się historycznie dobrze. PlayStation 5 pobiło rekord Sony, a Microsoft bardzo chwali sprzedaż Xbox Series. Mało osób jednak zwraca uwagę na to, jak gigantycznym sukcesem jest Nintendo Switch.

Nowa konsola Big N aktualnie góruje na listach sprzedażowych i nic nie wskazuje na to, aby miała wkrótce stracić swoją silną pozycję. Powodem takiego stanu rzeczy jest mocna, stale rozwijająca się biblioteka gier, przyzwoita cena oraz hybrydowa konstrukcja sprzętu.

Okazuje się, że nawet lepsza dostępność nowej generacji konsol może nie strącić domeny Mario z tronu lidera. Znani analitycy branży wypowiedzieli się na łamach Gamesindustry.biz o trendach, które uświadczymy w 2021 roku. Wskazują oni, że Switch sprzeda się w ilości 24 milionów sztuk, a nowe konsole Sony i Microsoftu rozejdą się łącznie w 25 milionach sztuk. Różnica jest nieznaczna i wypada zdecydowanie na korzyść Big N.

Co ciekawe, jeden z analityków wskazuje, że Nintendo najpewniej wyda mocniejszą lub zmodernizowaną wersję swojej konsoli. Mowa oczywiście o Switchu Pro będącym obiektem wielu plotek, którym jednak zaprzeczają przedstawiciele Nintendo.

Zobaczymy, czy analizy się sprawdzą. Podane predykcje są jednak bardzo prawdopodobne, wszak Switch stale utrzymuje się na szczycie. PS5 i Xbox Series sprzedają się doskonale, ale wciąż są kiepsko dostępne i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa znacznej poprawie w niedalekiej przyszłości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 73 reviews)
Excellent41%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible52%