Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 bez nieoficjalnej personalizacji. Sony szykuje prawników

Sony postanowiło walczyć z nieoficjalnymi panelami bocznymi do PS5. Firma odezwała się do niezależnych producentów i postraszyła ich pozwami.

Jakiś czas temu podzieliliśmy się z Wami ciekawymi, nieoficjalnymi opcjami personalizacji PlayStation 5. Niezależne firmy zaczęły oferować śliczne panele boczne do nowej konsoli Sony i nic nie wskazywało na to, że japoński producent miałby się o to obrazić.

Sprawa uległa jednak zmianie, bowiem sklepy oferujące wymienne obudowy zaczęły otrzymywać maile od prawników Sony.

Portal VideoGamesChronicles podzielił się wiadomościami od jednego z producentów.

Zanim wystartowaliśmy, wszystko dokładnie sprawdziliśmy i byliśmy zdania, że skoro Sony ma jedynie oczekujące patenty na boczne panele, to nie powinno to sprawić nikomu problemu.

Tylko po jednym dniu od uruchomienia naszej strony, prawnicy Sony poprosili nas o zmianę nazwy naszego portalu (wtedy PlateStation 5), ponieważ narusza znaki towarowe. Myśleliśmy, że taka zmiana rozwiąże problem (…).

Później prawnicy Sony powiedzieli nam, że własność intelektualna Sony obejmuje teraz również same panele i jeśli dalej będziemy je sprzedawać, to skończymy w sądzie.

~CustomizeMyPlates

Reakcja Sony jest gwałtowna i dość niespodziewana. Nikt chyba nie będzie specjalnie zdziwiony, jeśli firma zacznie niedługo oferować autorskie panele boczne po wygórowanej cenie. Rozwiązałoby to problem jednej wersji kolorystycznej na premierę konsoli.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się