PS Store - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS Store z grami na PSP, PS3 i PS Vita znów działa w przeglądarce. Wystarczy wtyczka

Niedawno Sony wyłączyło przeglądarkowe PS Store z grami z PSP, PS3 i PS Vita. Zmiana nie przeszkodziła graczom na zbyt długi czas. Powstała już wtyczka przywracająca dawny sklep.

Kilka tygodni temu, Sony pozbawiło graczy dostępu do klasycznego PlayStation Store. Od tamtej pory nie możemy kupić przez przeglądarkę gier i zawartości na PSP, PlayStation 3 i PS Vita. Dodatkowo zablokowano możliwość nabycia motywów i awatarów na PS4, a także odcięto dostęp do starszej, dla wielu osób lepszej, wersji sklepu.

Gracze szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Powstała wtyczka do przeglądarki, która pozwala na skorzystanie ze starego sklepu. Narzędzie umożliwia skorzystanie ze wszystkich funkcji przeglądarkowego PS Store, które zostały usunięte we wspomnianej wyżej aktualizacji.

Na ten moment rozszerzenie jest dostępne tylko dla przeglądarki Firefox. Możecie je pobrać w tym miejscu. Niestety, póki co nie wiadomo nic na temat ewentualnej wersji na inne przeglądarki. Znając upór wielu graczy, zapewne takowa wkrótce się pojawi. Jeśli wierzyć opiniom użytkowników wtyczki, faktycznie przywraca ona stary sklep do życia.

Naturalnie takie rozwiązanie nie jest wieczne. W momencie, kiedy Sony zdecyduje się na blokadę dostępu do sklepu na starszych generacjach, w zakupie gier nie pomoże nam żadna wtyczka. Niemniej póki co sklepy na PS3 i PS Vita mają pozostać z nami na dłuższą chwilę. PS Store na PSP zamknie się 2 lipca.

Jeśli potrzebujecie pomocy z obsługą wtyczki, poniżej znajdziecie poradnik.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się