PS Plus na wrzesień może dostać grę, w której pojawia się Kratos z God of War

PS-Plus-oferta
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Możliwe, że właśnie poznaliśmy gry, które zostaną dodane do oferty PS Plus wrzesień 2023 w progu Premium. To dwie starsze, lecz warte uwagi produkcje.

Dopiero co dostaliśmy nowe gry z oferty PS Plus Extra i Premium na sierpień. To dokładnie 17 tytułów, w tym trzy perełki retro dostępne w najdroższym pakiecie Premium. Wygląda na to, że Sony szykuje kolejne smakołyki. Po sieci krążą plotki o dwóch bijatykach z ery PSP. W jednej z nich możemy powalczyć nawet Kratosem z God of War.

PS Plus Premium we wrześniu z nowymi bijatykami?

Zacznę od tego, że pogłoski nie są bezpodstawne. Ich źródłem jest tajwańska strona przyznająca kategorie wiekowe grom wideo. To właśnie tam pojawiły się Tekken 6 i SoulCalibur Broken Destiny. Bijatyki zostały sklasyfikowane na PS5 oraz PlayStation 4. I choć nie jest to pewniak, to właśnie po to, by już wkrótce zawitać w usłudze PS+ Premium.

Przypomnę, że Tekken 6 został wydany na PlayStation Portable w 2009 roku. W tym samym czasie nawalanka zadebiutowała też na dużych konsolach tamtych lat, czyli PS3 oraz X360. Przenośna wersja na PSP posiadała uboższą oprawę graficzną, ale zachowała wszystkich wojowników ze stacjonarnego odpowiednika. Zatem mamy m.in. Jina Kazamę, Kazuyę, Kinga, Leo, Miguela Caballero Rojo czy Zafinę. Co ciekawe, edycja na PSP posiada ekskluzywne dla tej wersji bajery, jak nowe areny oraz przedmioty (np. stroje dla bohaterów).

SoulCalibur Broken Destiny to również gra z 2009 roku, lecz pojawiła się ona jedynie na konsoli PSP. Bazowała niejako na czwartej odsłonie SoulCalibur z dużych konsol. Mały odpowiednik musiał brać pod uwagę pojemność dysku UMD. Z tego też względu z gry wycięto takich bohaterów jak Darth Vader i Yoda. Lecz co tam narzekać, mamy i tak 20 wojowników do wyboru, których można nawet odpowiednio dostosowywać, zmieniając np. uczesanie, strój lub dzierżoną broń. No i mamy Kratosa z God of War!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie