Koniec eldorado w grze z PS Plus. Gracze wykorzystywali ten błąd bez opamiętania

PS-Plus-Stranded-Deep
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Dzięki jednej usterce gracze obłowili się platynowym trofeum oraz innymi pucharkami. Skorzystało z tego wielu, ponieważ tytuł był rozdawany w PS Plus.

Mniej więcej trzy tygodnie zajęło studiu Beam Team Games załatanie błędu w grze Stranded Deep. Najnowsza aktualizacja właśnie pojawiła się na serwerach, naprawiając kilkanaście bugów. W tym ten, który stał się prawdziwym hitem w ostatnich tygodniach.

PS Plus taniej dzięki promocji na doładowania portfela w PS Store

Stranded Deep to gra survivalowa, w której jesteśmy rozbitkami na wyspie gdzieś na Pacyfiku. Zaczynamy walczyć o przetrwanie. Możemy to robić samotnie bądź w kooperacji. I właśnie ten drugi sposób sprawił, że gra była ostatnio niesamowicie popularna. Przypomnę tylko, że od 17 lipca produkcja znajdowała się na 44. miejscu najpopularniejszych gier na PlayStation, odnotowując co najmniej 77% wzrost liczby graczy w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Wszystko dzięki błędowi, który pozwalał zdobyć w kooperacji łatwą platynę. Wystarczyło zaprosić do kooperacji gracza, który już ją posiadał.

Przed odkryciem błędu tytuł nie znajdował się nawet w pierwszej dwusetce popularnych gier na konsole Sony. Wzrost graczy był tak ogromny, ponieważ Stranded Deep było kiedyś rozdawane w ramach comiesięcznych gier w PS Plus, a obecnie znajduje się w katalogu Extra tej usługi.

Ale to już koniec eldorado w Stranded Deep

Aktualizacja Stranded Deep oznaczona numerkiem 2121 jest już na serwerach. Na liście poprawek znajduje się m.in. taki zapis:

  • Naprawiono odblokowywanie osiągnięć hosta przez klienta (Gracz 2) podczas dołączania do gry wieloosobowej.

Ciekawe, czy teraz gracze tak chętnie będą sięgali po survival studia Beam Team Games. Z jednej strony deweloper załatał błąd, co się chwali, lecz z drugiej dzięki owej usterce powiększał sobie bazę użytkowników. Daj znać w komentarzach, czy zbierasz platyny w grach na PlayStation. Jeśli tak, to czy zdążyłeś zdobyć tę ze Stranded Deep?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie