PS Plus sierpień 2023. Lista gier i wielkość plików, bonusowa gra, możliwy problem z Dreams i tani abonament

PS-Plus-sierpien-gry
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Dzisiaj Sony udostępnia gry z oferty PS Plus sierpień 2023. W tej wiadomości znajdziesz wszystkie informacje dotyczące gier na PS5 i PlayStation 4, które się w niej znajdują.

Od 1 sierpnia obowiązuje nowa oferta PS Plus dla progu Essential. Każdy, kto zamierza pobrać nowe gry, powinien zapoznać się z poniższymi informacjami. Czy wiesz, że dostaliśmy jeden “ukryty” bonusowy tytuł? Piszemy też o potencjalnym problemie z Dreams oraz przypominamy, ile miejsca należy zarezerwować pod całą ofertę. Ale na początek najważniejsze, czyli aktywny abonament. To on uprawnia nas do odebrania tytułów, więc warto zadbać o jego przedłużenie lub kupno, jeśli jeszcze nie jesteś subskrybentem.

SPIS TREŚCI:

 1. Promocja na bonament PS Plus na 12 miesięcy
 2. Oferta PS Plus sierpień 2023 – gry na PS5 i PS4
 3. Dodatkowa gra w PS Plus na sierpień
 4. Problem z Dreams. Nie dodawaj gry dwukrotnie
 5. Rozmiar gier z PS Plus na sierpień

Promocja na bonament PS Plus na 12 miesięcy

Roczna subskrypcja Essential kosztuje w PS Store równe 240 zł. Zakupy w sklepie Sony to gwarancja bezpieczeństwa, zatem najlepiej właśnie tam zaopatrzyć się w abonament. Możesz go kupić taniej, wykorzystując banalny i sprawdzony sposób. Zapewne będziesz płacić za Plusa wirtualnym portfelem, zintegrowanym z PlayStation Store. Jeśli tak, pewnie wiesz, że można doładować fundusze w takim portfelu specjalnymi kartami. I o nie cała sprawa się rozbija, ponieważ właśnie te karty można kupić w promocji.

Polecam zajrzeć do sprawdzonego i zaufanego sklepu Instant Gaming, który ma w ofercie w zasadzie wszystkie możliwe karty w znacznie niższych cenach niż gdziekolwiek indziej. Kupując jedną kartę o wartości 140PLN i jedną o wartości 100PLN, zapłacisz 194 zł z groszami, a doładujesz portfel w PS Store kwotą 240 zł. Tym samym kupisz taniej roczną subskrypcję Essential o ponad 45 zł.

Po kupnie wybranych kart należy aktywować je w PlayStation Store.

Oferta PS Plus sierpień 2023 – gry na PS5 i PS4

W sierpniu możemy pobrać trzy gry w ramach oferty PlayStation Plus. Ale jak wspomniałem, jest też ukryty tytuł, o którym zaraz wspomnę. Najpierw zerknijcie na listę, którą przedstawiło Sony na blogu PlayStation:

 • PGA Tour 2K23
 • Dreams
 • Death’s Door

Choć PGA Tour 2K23, czyli realistyczny symulator golfowy, nie znajdzie pewnie w Polsce wielu zwolenników, tak pozostałe gry z listy powinny paść na żyzny grunt na naszych konsolach. Polecam przede wszystkim Dreams od Media Molekule, czyli tytuł, który tak w zasadzie jest silnikiem do robienia własnych gier. Tutaj każdy może w prosty sposób stworzyć swój własny Sen. Możliwości są ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. Death’s Door to z kolei gra akcji z elementami przygodowymi i RPG. Tematyka produkcji jest niecodzienna, ponieważ wcielamy się w bohatera, który zajmuje się… zbieraniem dusz.

Dodatkowa gra w PS Plus na sierpień

Jak wspomniałem, niby dostajemy trzy gry w ofercie PS Plus na sierpień, ale tak w zasadzie zagramy w cztery tytuły. Bonusowa gra została udostępniona w Dreams. Deweloper zaktualizował ten tytuł, udostępniając w nim bardzo ciekawy Tren. Gra została wymyślona przez dyrektora kreatywnego studia Media Molekule i ożywiona właśnie w Dreams. W końcu to maszynka do robienia własnych tytułów.

Jak twierdzi deweloper, Tren stara się uchwycić uczucie bycia dzieckiem otwierającym nową zabawkę. Dostajemy drewnianą kolejkę i zaczyna się jazda bez trzymanki. Naszym małym pociągiem musimy pobijać rekordy na 95 zróżnicowanych trasach. Możemy je modyfikować i co najważniejsze, tworzyć własne tory!

Tren umożliwia również podzielenie się własnymi torami z innymi graczami. To wspaniała zabawa, która zyskuje dodatkowych rumieńców dzięki takiej integracji ze społecznością.

Problem z Dreams. Nie dodawaj gry dwukrotnie

Dreams oferuje nam bonusową grę, ale może też zaoferować dodatkowe problemy. Studio Media Molekule ogłosiło bowiem, że gra znajdzie się nie tylko w progu usługi Essential. Jeszcze w tym miesiącu trafi również do katalogu gier Extra w usłudze PS+.

I tutaj mogą zacząć się problemy. W przeszłości gracze już narzekali na nadpisujące się licencje i wielu z nich straciło w ten sposób dostęp m.in. do doskonałej gry Mafia III. Chodzi o to, że jeśli dodamy teraz Dreams w ramach comiesięcznych gier, a następnie zrobimy to ponownie w ramach katalogu Extra, licencja Essential zostanie nadpisana przez licencję Extra. Zakładając, że Dreams zostanie kiedyś usunięte z tego katalogu, możesz nie uruchomić gry mimo tego, że odebrałeś ją wcześniej z PS Plus Essential.

Problem z nadpisującymi się licencjami jest niestety znany od dawna i póki co, Sony ostatecznie go nie rozwiązało. Zatem dodaj Dreams w PS+ Essential i nie ruszaj później tego tytułu w katalogu Extra. Tak dla własnego bezpieczeństwa.

Rozmiar gier z PS Plus na sierpień

No dobra, skoro przedstawiłem już wszystkie informacje o nowych grach i zamierzasz je dzisiaj pobrać, zerknij jeszcze, ile miejsca tytuły zajmą na dysku Twojej konsoli. Oczywiście należy liczyć się z późniejszymi aktualizacjami, które oznaczają dodatkowe gigabajty danych. Wielkość plików “wyjściowych” wygląda jednak następująco:

 • PGA Tour 2K23 – PS4: 21.542 GB / PS5: 14.169 GB
 • Death’s Door – PS4: 3.776 GB / PS5: 852 MB
 • Dreams – PS4: 10.794 GB

Jak widać, gry rozmiarowo są malutkie i na szczęście zbędne będzie robienie porządków na dysku konsoli. Jestem ciekaw, które tytuły zawitają u Ciebie w domu. Daj również znać w komentarzach, czy jesteś zadowolony z nowej oferty PlayStation Plus.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie