Testuj za darmo w PS Plus. Powrót kultowej serii na PS5 z ocenami nawet 10/10

PS-Plus-triale
Newsy PlayStation Plus PS5

To kolejna wersja próbna gry, która aż prosi się o pobranie. Polecam ją osobom, która spełnia dwa warunki. Pierwszy to PS Plus Premium, drugi to zamiłowanie do staroszkolnych przygodówek.

PS Plus Premium pozwala testować bez dodatkowych opłat wiele gier. Właśnie pojawiła się kolejna, która stanowi wielki i na szczęście udany powrót kultowej serii przygodówek. Jeśli zagrywaliście się lata temu w serię Monkey Island, pobierajcie najnowszą odsłonę i bawcie się przy niej przez okrągłą godzinę.

Trial nowego Monkey Island za darmo w PS Plus Premium

Początki serii Monkey Island sięgają 1990 roku, która była złotą erą przygodówek typu point-and-click. Obecnie gatunek jest trochę zapomniany, lecz nie znaczy to, że całkowicie porzucony. Rok temu, m.in. na konsoli PS5, zadebiutowała gra Return to Monkey Island, która jest wznowieniem klasycznego cyklu. Często takie “wznowienia” są guzik warte, lecz w tym przypadku jest inaczej. Metacritic zebrał 58 recenzji przygodówki, z których średnia wynosi 86/100. Co ciekawe, mamy tutaj 6 ocen 10/10 i aż 25 ocen równych lub wyższych 9/10! Na Steam mamy natomiast ponad 7 tys. opinii od użytkowników i aż 92% z nich to opinie pozytywne.

Jeszcze jakieś wątpliwości, czy warto pobrać trial Return to Monkey Island? Oto link do karty produktu w PlayStation Store:

Grę można testować przez jedną godzinę. Zapewniam, że niestety szybko zleci… Na koniec kilka słów o prezentowanym tytule. To szósta pełnoprawna odsłoną cyklu Monkey Island.

Minęło wiele lat od czasu, gdy Guybrush Threepwood po raz ostatni stoczył bitwę ze swoim nemezis, piratem zombie LeChuckiem. Jego prawdziwa miłość, Elaine Marley, porzuciła urząd gubernatorki, a sam Guybrush jest niespełniony, ponieważ nigdy nie odnalazł Sekretu Małpiej Wyspy. Młodzi przywódcy piratów pod wodzą kapitan Madison odsunęli starą gwardię od władzy, Wyspa Melee podupadła, a znany biznesmen Stan trafił za kratki za „przestępstwa marketingowe”.

PS Store
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie