Gry z PS Plus Premium czasem “za darmo” lub od 27 zł bez abonamentu

PS-Plus-w-promocji
Newsy

Sony zdecydowało się na krok, na który wielu fanów starych gier czekało. Dotychczas katalog klasyków był dostępny jedynie z abonamentem PS Plus Premium. Ale teraz…

Pamiętam, jak Sony “namawiało” do kupowania najdroższej wersji PS Plus, czyli progu Premium, m.in. dostępem do klasyków z pierwszego PlayStation. Teraz okazuje się, że można się nimi cieszyć bez jakiejkolwiek subskrypcji PS+. Gry możemy kupować normalnie jak każde inne na PS5 czy PlayStation 4. A co ciekawe, wielu użytkowników donosi, że pobierają niektóre klasyki za darmo.

Klasyki już bez PS Plus Premium

W PlayStation Store wciąż “wisi” informacja, że klasyki i wersje próbne gier są dostępne wyłącznie dla posiadaczy abonamentu Premium/Deluxe. Lecz wystarczy wejść na karty poszczególnych gier, by zobaczyć, że można je kupić po 27 zł lub po 45 zł za sztukę (ponoć niestety nie wszystkie). Sprawę wyczaili użytkownicy forum Reddit:

W komentarzach do powyższego wątku pojawiły się też głosy zdziwionych graczy, którzy nie musieli płacić za niektóre klasyki. Rozmówcy szybko doszli do wniosku, że jeśli kupiło się dany tytuł wcześniej na PSP, PS Vita lub PS3, to nadal posiada się na niego licencje przypisaną do swojego konta PSN. Wówczas za taki tytuł z katalogu klasyków nie trzeba płacić. Pojawiły się też małe problemy, bo ktoś coś kiedyś kupił, a nie może odebrać za darmo, podczas gdy inni mogą. To zapewne błędy, które Sony będzie sukcesywnie rozwiązywać.

Sprawdziłem kilka tytułów z katalogu klasyków w PS Store. I potwierdzam, takie gry jak Wild Arms 2, The Legend of Dragoon czy Syphon Filter 3 można rzeczywiście kupić po 45 zł. Są też tańsze pozycje – np. Harvest Moon: Back to Nature kosztuje 27 zł.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie