PS Plus z nieoczekiwaną stratą. „Czy próbują zabić poziom Premium?”

PS-Plus-logo
Newsy PlayStation Plus PS5

Gracze korzystający z PS Plus Premium są zawiedzeni i wściekli. Sony usunie z usługi jedną z własnych perełek retro. I to już za kilkadziesiąt godzin.

Katalog klasyki, dostępny dla posiadaczy PS Plus Premium, jest bardzo ubogi. Mamy w nim niewiele gier, a jak się właśnie okazało, jedna z nich nieoczekiwanie znika już jutro!

PS Plus Premium traci Super Stardust Portable

Użytkownicy forum Reddit nie mogą zrozumieć, dlaczego Sony wcześniej nie poinformowało w jakikolwiek sposób, że Super Stardust Portable zostanie usunięte z katalogu klasyki już 24 stycznia. Zauważono to dopiero wczoraj, zatem dwa dni przed planowaną blokadą gry w PS Store.

Zatem, jeśli jeszcze chcesz sprawdzić tego klasyka, poniżej link. Możesz przy nim spędzić ostatni wieczór:

  • Super Stardust Portable – dostępne w PS Plus Premium do 24 stycznia, godz. 10:00 czasu polskiego (po tym terminie tytuł znika, nawet jak go pobierzesz, zostanie on zablokowany)

Forumowicze są zdezorientowani, zawiedzeni i nieco wściekli zaistniałą sytuacją. Jak możesz się przekonać, pod wpisem na Reddit nie brakuje krytycznych komentarzy.

Sony nie może usuwać własnych gier z już niewielkiej biblioteki klasyków. I tylko z dwudniowym wyprzedzeniem? Czy próbują zabić poziom Premium?

To absurd, tytuły first party powinny tam zostać.

Nawet nie widzę tego w sekcji „Games leaving” w zakładce PS+.

Reddit

Ci, co próbują zrozumieć sytuacje, mają nadzieję, że Sony usuwa teraz grę, by wkrótce powróciła do katalogu klasyki, ale już z nową funkcją, czyli obsługą trofeów. Cóż, oby tak rzeczywiście było!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie