Gracze rozczarowani darmowym trialem wielkiego hitu w PS Plus

PS Plus - darmowy trial wielkiego hitu rozczarował graczy
Newsy PS4 PS5

Gracze w sieci czują się oburzeni czasem, jaki mogą poświęcić na darmowe sprawdzenie Hogwarts Legacy w PS Plus Premium. W sumie ciężko im się dziwić.

Nie da się ukryć, że darmowe triale w PS Plus Premium to jedna z największych korzyści tego planu flagowej usługi od Sony. W końcu dzięki temu nie musimy “strzelać w ciemno” i kupować gier, których nie jesteśmy pewni. Plusowicze mogą więc za darmo (no, w ramach abonamentu) sprawdzać próbne wersje i często jest to bardzo dobry pomysł, aby poznać grę. Dla przykładu – od niedawna można grać w WWE2K23 przez dwie godziny za darmo. Szkoda tylko, że tak dobrze nie mają potencjalni gracze chcący sprawdzić hitową grę z uniwersum Wizarding World.

PS Plus z “oszukanym” trialem

Okazuje się bowiem, że darmowy trial oferujący zaledwie 45 minut rozgrywki w Hogwarts Legacy stał się niejako ością w gardle graczy. Na Twitterze czy Reddicie pojawia się wiele opinii, że przez tak krótki czas nie sposób w pełni zaznajomić się z grą. Co za tym idzie – to za mało czasu na jej wypróbowanie. Oczywiście ktoś może zakochać się w rozgrywce od pierwszych minut, a ktoś inny będzie na to potrzebował dwóch godzin. Mimo wszystko 45 minut akurat dla tej gry wydaje się dla wielu niesmacznym żartem.

Trzeba przyznać, że Hogwarts Legacy rozkręca się bardzo powoli. Początkowe sekcje są nawet intrygujące. Jednak po około 30 minutach grania trafimy na dość wyboistą drogę, jeżeli chodzi o posuwanie się akcji do przodu. Nawet we dwie godziny gracze mogliby sprawdzić już kawałek otwartego świata i przekonać się, co ciekawego oferuje tytułowy zamek. W 45 minut jednak nie ma takiej możliwości.

W każdym razie i tak warto spróbować, bo to naprawdę świetna gra. Z drugiej strony jestem przekonany, że wszyscy zainteresowani Harrym Potterem już ją sprawdzili. Jeżeli nie – na co jeszcze czekacie?

PS-Store-doladowania
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie