PS Plus z premierą od Xbox Game Studios. Sprawdzaj grę w klimacie Heavy Rain i Beyond: Two Souls

PS-Plus-As-Dusk-Falls
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Dramatyczna historia kryminalna opowiadająca splatające się losy dwóch rodzin na przestrzeni 30 lat. Jeśli chcesz ją sprawdzić, i posiadasz PS Plus Premium, możesz już pobierać darmowy trial.

W PlayStation Store pojawiła się nowa wersja próbna gry, która opowiada poważną historię i wymaga od gracza podejmowania wielu moralnych decyzji. Te wpływają na losy bohaterów oraz zakończenie całości. Trial co prawda nie doprowadzi nas do jednego z finałów opowieści, ale da przedsmak thrillera i pozwoli zdecydować, czy zdecydujemy się na kupno. Żeby wypróbować grę, musimy być subskrybentem PS Plus Premium. Kto chciałby kupić lub przedłużyć abonament, może skorzystać z promocji na tanie karty PSN dostępne w Instant Gaming:

Pograj w trial As Dusk Falls dzięki PS Plus Premium

Najnowszy trial dotyczy gry As Dusk Falls od niezależnego studia Interior/Night. To debiutancki tytuł tego zespołu, który założyła współtwórczyni Heavy Rain i Beyond: Two Souls od studia Quantic Dream. Co ciekawe, gra dopiero teraz (7 marca 2024 roku) miała swoją premierę na PS5 oraz PlayStation 4. Wcześniej mogli się przy niej bawić jedynie posiadacze konsol Xbox oraz komputerów PC. Tytuł zadebiutował tam w 2022 roku i został wydany przez Xbox Game Studios / Microsoft Studios.

As Dusk Falls okazało się grą udaną i jeśli spojrzymy na średnią ocen w PS Store, to zobaczymy noty na poziomie 4.54/5. Natomiast wersja PC na Steam posiada aż 90 proc. pozytywnych recenzji, więc widać, że naprawdę warto zainteresować się pobraniem triala. Szkoda, że pozwala on jedynie na godzinę grania, lecz zawsze można sprawdzić gameplay oraz liznąć początek przygody.

Jak wspomnieliśmy, As Dusk Falls to thriller przedstawiający przeplatające się losy dwóch rodzin rozgrywające się na przestrzeni 30 lat. Rozgrywka każe zaklasyfikować grę do gatunku narracyjnych gier przygodowych, często określanych mianem interaktywnych filmów. Choć tak prawdę mówiąc, bliżej mamy tutaj do interaktywnego komiksu niż filmu, a to za sprawą ręcznie malowanych ilustracji.

Fabuła zaczyna się w 1998 roku od nieudanego napadu w małym miasteczku w Arizonie. Gra posiada tyle ścieżek i rozgałęzień fabuły, że będziemy musieli przejść ją kilkukrotnie, by poznać wszystkie niuanse. Posiada również tryb kooperacyjnych rozgrywek lokalnych, online lub mieszanych z udziałem maksymalnie 8 osób. Tutaj możemy sprawdzić się ze znajomymi, czy podejmują równie moralne, bądź nie, decyzje co my.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie