Niedowiarki, patrzcie jak ze średniej gry wyszedł hit w PS Plus

PS-Plus-Saints-Row
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Okazuje się, że nawet średnio oceniana gra ma szansę wypłynąć na szerokie wody i złapać wiatr w żagle. Wystarczy dać ją do oferty PS Plus i nagle niemal wszystkim chce się grać.

Pamiętam ogłoszenie oferty PS Plus Essential na wrzesień. Marudzeniom niektórych graczy nie było końca: O nie, tylko nie ten marny reboot Saints Row, to straszna kicha. Ale jak się okazuje, nawet kicha może być smaczna, jeśli podana „za darmo” w abonamencie. Poniższe dane pokazują dobitnie, że gra stała się okropnie popularna.

PS Plus dał drugą szansę Saints Row

Wkrótce miną dwa miesiące od czasu, kiedy to mogliśmy zacząć pobierać Saints Row w usłudze Sony. Nawet nie spodziewałem się, że uważana za średniaka gra z marnymi opiniami wskoczy tak wysoko na listy popularności. Wskazują na to dane udostępnione przez Circana – narzędzie do śledzenia zaangażowania graczy. Zwrócił na nie uwagę branżowy analityk Mat Piscatella.

Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice, we wrześniu Saints Row znalazł się na 4 miejscu wśród najpopularniejszych gier na PlayStation. A co ciekawsze, miesiąc wcześniej zajmował 93 pozycję. Zatem to gigantyczny skok, który pozwolił znaleźć się grze od Deep Silver zaraz za gigantami branży. Tytuł ustąpił we wrześniu jedynie Fortnite, Call of Duty Modern Warfare II oraz GTA 5.

Przypomnę, że tuż po premierze Saints Row zostało obsmarowane przez recenzentów (średnia 61/100 w Metacritic). Gracze oceniali ją średnio 3/10 (na podstawie ponad 1000 opinii!). Na Steam tytuł ma natomiast mieszane opinie, gdzie jedynie 63% z nich jest pozytywnych.

Więc jak to jest? Czy recenzje były zbyt surowe dla Saints Row i to jednak bardzo dobra gra? Czy to jednak magia PS Plus zadziałała i każdy z abonamentem chciał pograć w średniaka?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie