PS Plus z jedną nowością, która szczególnie się wybiła

PS Plus z dziwacznym błędem. Gry wyłączają się po 15 minutachPS Plus z dziwacznym błędem. Gry wyłączają się po 15 minutach
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Czekając na ogłoszenie PS Plus czerwiec 2023 spójrzmy, jakim zainteresowaniem cieszy się dostępna od niedawna oferta majowa dla progów Extra i Premium. Tutaj rządzi w zasadzie jedna gra.

Wciąż nie znamy nowej oferty PS Plus czerwiec 2023 dla progu Essential. Więc nie pozostaje nic innego, jak wybrać coś z udostępnionych kilka dni temu nowości z katalogu Extra/Premium. Choć dodano sporo gier do usługi, nie spotkały się z wielkim zainteresowaniem. No, poza jednym wyjątkiem, który pojawił się w TOP40 najpopularniejszych gier na PlayStation całkiem wysoko. Przy okazji – jeśli chcesz przedłużyć lub kupić jakikolwiek abonament PS+ taniej, podrzucam linki do promocji na karty uzupełniające portfel w PS Store:

Ratchet & Clank: Rift Apart ponownie popularne dzięki PS Plus

Kilka dni temu do katalogu gier PS+ Plus Extra/Premium wpadło aż 25 nowych tytułów. Aż dziw bierze, że spośród nich tak niewiele znajduje się na liście TOP40, która pokazuje najpopularniejsze gry ostatniego tygodnia na PlayStation.

Jedynie Ratchet & Clank: Rift Apart znajduje się dosyć wysoko w rankingu. Widzimy go na 17. pozycji, podczas gdy w zeszłym tygodniu gra znajdowała się poza pierwszą dwusetką. To też pokazuje, jak wielką moc posiada usługa Sony, by przypomnieć graczom o dobrych, lecz czasem niedocenianych produkcjach. Ostatni raz, kiedy to Ratchet & Clank: Rift Apart znalazł się w pierwszej 200., zajął 187. miejsce. Było to dokładnie w tygodniu kończącym się w niedzielę, 26 lutego 2023 roku. Wcześniej oczywiście gra była popularna. Najwyższą pozycją w historii tytułu było piąte miejsce, a w pierwszej 40. tytuł widzieliśmy 10 tygodni z rzędu.

Drugie najlepsze miejsce z nowości katalogu Extra zajmuje Watch Dogs Legion. Tytuł wylądował na 35. miejscu rankingu. Dużo dalej mamy premierę w PS+, czyli Humanity na PS5 i PS4. Jednak gra nie spotkała się z dużym zainteresowaniem, mimo że posiada naprawdę porządne oceny. Znajdziemy ją dopiero na 65. pozycji rankingu.

Szczegółową listę TOP40 opublikował serwis truetrophies i możecie ją przejrzeć pod tym adresem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie