PS Plus w marcu straci polską grę, wybuchowe wyścigi i 7 innych gier

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Zauważono kolejne gry, które zostaną usunięte z PS Plus w marcu. Łącznie poznaliśmy już 9 tytułów odlatujących z katalogu Extra.

Dopiero co pisałem o Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5 oraz WWE 2K22, które trafiły do zakładki „Last chance to play”. Niestety, teraz zauważono kolejne pozycje, choć jeszcze bez konkretnych dat usunięcia. Ale to nic nie zmienia, nadchodzi ich kres w katalogu PS Plus Extra.

PS Plus w marcu. Aż 9 gier zostanie usuniętych

Jeden z użytkowników forum Reddit podzielił się zdjęciem (poniżej), na którym można naliczyć dziewięć tytułów w zakładce “Ostatniej szansy”.

Oto lista gier, które mają wkrótce opuścić usługę PlayStation Plus:

  • Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5
  • WWE 2K22
  • Victor Vran Overkill Edition
  • A Velocibox Ultimate Bundle
  • The Vanishing of Ethan Carter
  • Override 2: Super Mech League
  • Ghost of a Tale
  • Dungeons 2
  • Danger Zone

Na kartach gier w PS Store nie pojawiła się jeszcze konkretna data usunięcia gier z usługi. Jednak ich obecność w zakładce “Last chance to play” oznacza, że zostało im niewiele czasu. Sądzę, że tytuły zostaną zablokowane 21 marca, kiedy to w życie wejdzie nowa oferta PS+ Extra i Premium.

Lista odchodzących gier jest niestety ciekawa. Niestety, ponieważ nie będziemy mogli więcej pograć choćby w polską grę od studia The Astronauts. Mowa oczywiście o Zaginięciu Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter). Odejdzie też słodziutka skradanka z myszą – Ghost of a Tale. Utracimy też dostęp do zwariowanego Danger Zone, za które odpowiadają Alex Ward i Fiona Sperry, twórcy legendarnego studia Criterion Software (odpowiadali między innymi za serię Burnout oraz niektóre części Need For Speed). Szkoda również Dungeons 2, czyli strategii inspirowanej kultowym Dungeon Keeperem firmy Bullfrog.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie