Gra dodana do PS Plus w styczniu, w marcu wyleci z usługi. Byś kupił kolejną część

PS Plus listopad 2021
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

W styczniu do katalogu PS Plus Extra dołączyła wielka gra sportowa od studia Visual Concepts. Niestety, nadchodzi jej kres. Ale to nie jedyna strata.

Jeden z użytkowników forum Reddit zauważył kolejne gry, które mają wkrótce opuścić katalog PS Plus Extra. Chodzi o dwa tytuły. Co ciekawe, jeden z nich trafił do Plusa w zeszłym miesiącu, zatem długo się nie nagraliśmy.

PS Plus Extra w marcu z kolejnymi grami do usunięcia

Zerknij na poniższe zdjęcie. Widać na nim tytuły Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5 oraz WWE 2K22 w zakładce “Last chance to play”. To właśnie w niej lądują gry, które wkrótce zostaną usunięte z katalogów PS+.

Sprawdziłem karty obu tytułów w PlayStation Store, lecz nie pojawiły się tam jeszcze dokładne daty usunięcia tytułów. To tylko kwestia czasu. Podobnie było w zeszłym miesiącu, kiedy to najpierw gracze zauważyli w zakładce “Ostatniej szansy” tytuł Metro Exodus, a dopiero po kilku dniach gra otrzymała datę usunięcia z katalogu Plusa.

Łatwo jednak przewidzieć, kiedy Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5 oraz WWE 2K22 opuszczą usługę. Stawiam na dzień 21 marca. Wtedy Sony wrzuci nowe gry na marzec do Plusa Extra i Premium. A dotychczas tak było, że gdy dodawano nowe produkcje, to usuwano kilka starszych.

Niektórzy gracze zapewne będą żałować usunięcia WWE 2K22. Przecież tytuł został dodany do katalogu PS Plus Extra stosunkowo niedawno – 4 stycznia. Dlaczego zatem tak szybko zostanie on usunięty? Sprawa staje się banalnie prosta, kiedy spojrzymy na datę premiery WWE 2K23. Nowa odsłona serii zadebiutuje 17 marca 2023 roku. Zatem trzeba pozbyć się starszej z katalogu Plusa, by fani wrestlingowego cyklu firmy 2K Games kupili nową odsłonę.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie