PS Plus na luty 2024 i usuwane gry. Tyle czasu potrzebujesz, by je przejść

PS-Plus-oferta-gry
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Luty w PS Plus to kolejne straty gier w katalogu Extra. Nadchodzący miesiąc uszczupli wspomniany próg usługi o 10 tytułów. Zobacz, czy zdążysz je ukończyć i sięgnąć po platynowe trofeum.

Tutaj znajdziecie wszystko o ofercie PS Plus luty 2024, m.in. pierwszą ujawnioną oficjalnie grę oraz te, które wytypowali sami gracze. Podawaliśmy też terminy, kiedy poznamy listę gier z progów Essential, Extra i Premium. Choć to jeszcze przed nami, od dawna wiadomo, które gry na PS5 i PS4 odejdą w lutym z katalogu Extra. Żeby w nie pograć, mamy jeszcze trzy tygodnie, zatem jest szansa ukończenia kilku, a nawet wszystkich produkcji. Poniżej zobaczycie, czy trudno zdobyć w nich platynowe trofea oraz ile czasu to zajmuje.

PS Plus i gry, które odejdą w lutym. Ile platyn chcesz jeszcze zebrać?

Serwis truetrophies, specjalizujący się w tematyce platyn na PlayStation, przedstawił ciekawe zestawienie. Dzięki temu możemy łatwo rozplanować, w co jeszcze zdążymy zagrać, zanim z katalogu Extra wyleci 10 kolejnych tytułów. Najtrudniej będzie wbić platynę w Ace Combat 7 Skies Unknown, pomęczymy się również nieco przy Resident Evil 7. Tytuł z zombiakami posiada bowiem trzy pucharki, które można pominąć, więc zawsze to trudniejsze zadanie do wykonania. Najłatwiej sięgniemy po najwyższe trofeum w Lost Words Beyond the Page, a najszybciej w Tacoma, gdzie wystarczą zaledwie 2 godzinki. Oto pełne zestawienie:

Tytuł gryCzas gryTrudnośćPomijalne trofea
Tekken 710-20 h3/10
Resident Evil 725-30 h5/103
Ace Combat 750-60 h8/10
Tacoma 2-3 h2/10
Oninako 50-60 h4/10
Lost Sphear 30-40 h2/10
I Am Setsuna 30-40 h2/10
Thomas Was Alone 3-5 h2/10
Hue 5-7 h2/10
Lost Words Beyond the Page 5-6 h1/10

Wszystkie gry z powyższej listy znikną z katalogu PS Plus Extra w dniu 20 lutego 2024, o godzinie 11:00 czasu polskiego. Do tej daty możemy uruchamiać tytuły i starać się wbijać platynki. Które zamierzasz jeszcze zdobyć?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie