Zobacz, ile gier zdążysz przejść zanim znikną z PS Plus w kwietniu

Czasy przejścia i trudność zdobycia platyn w odchodzących grach z PS Plus Extra w kwietniu 2024.
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

11 gier, które Sony usunie z PS Plus Extra i Premium w kwietniu, to nawet kilkaset godzin rozgrywki, by przejść je w 100 procentach. Oto orientacyjne czasy ukończenia dla poszczególnych tytułów.

Rozpoczynamy powolutku kwiecień w PS Plus, ponieważ przed nami ważne ogłoszenia. Już jutro, 27 marca, poznamy ofertę Essential na przyszły miesiąc. Wiemy również, jakie gry znikną w kwietniu z katalogu Extra. Choć obejdzie się bez usuwania dużych tytułów AAA, tych średniego kalibru i mniejszych na liście do “odstrzału” jest całkiem sporo, bo aż 11. Znajdziemy wśród nich gry, których przejście i zdobycie platyny jest nie lada wyzwaniem. Zatem komu zależy na zgarnięciu jeszcze kilku trofeów w odchodzących tytułach, niech spojrzy, ile czasu należy poświęcić na granie.

Ile czasu potrzeba na przejście gier, które odejdą z PS Plus w kwietniu?

Jeśli zależy Tobie jedynie na zdobywaniu platynowych trofeów, na pewno powinieneś odpuścić sobie grę Gunvolt Chronicles Luminous Avenger iX, która po prostu takowego nie posiada. Natomiast z najłatwiejszych i krótszych gier zawierających platynki polecamy zająć się takimi tytułami, jak Reel Fishing Road Trip Adventure, Chicken Police – Paint it RED!, Fighting EX Layer czy Ghostbusters The Video Game Remastered. Tutaj wystarczy maksymalnie 25 godzin przy każdej z nich, a czasem o wiele mniej, by zgarnąć wszystkie pucharki, wraz z tym najwyższym. Średnia półka trudności w zdobywaniu platynowego trofeum, to z kolei SoulCalibur VI z czasem przejścia w okolicach 30 godzin.

Trudno zaczyna się robić, jeśli będziemy chcieli skończyć z platynowym trofeum takie gry, jak Bassmaster Fishing 2022, Everspace, Necromunda Underhive Wars, R-Type Final 2 oraz Dangerous Golf. Szykujcie na nie przynajmniej 50-70 godzin przy ekranie.

Natomiast najtwardszym tytułem do zgryzienia jest wśród odchodzących gier Necromunda Underhive Wars. Tutaj 100 godzin pęknie jak nic, więc kto marzy o tej platynce, niech zaczyna grać jak najszybciej!

Tytuł gryCzas gryTrudnośćPomijalne trofea
Ghostbusters The Video Game Remastered10-20h4/101
Bassmaster Fishing 202250+h6/10brak
Necromunda Underhive Wars100+h9/10brak
Chicken Police – Paint it RED!5-10h3/1023
SoulCalibur VI25-30h5/10brak
Fighting EX Layer15-25h4/10brak
R-Type Final 280-100h8/101
Gunvolt Chronicles Luminous Avenger iX10-15h3/10brak platyny
Reel Fishing Road Trip Adventure10-15h3/10brak
Everspace70-100h7/10brak
Dangerous Golf60-70h7/10brak

Źródło: Truetrophies

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie