Gry z PS Plus z cichą poprawką. Gracze dopiero teraz to zauważyli

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5 Retro

Niektóre gry z PS Plus dostały zaktualizowaną funkcję, albo po prostu dopiero teraz to zauważono. Zyskały na niej starsze tytuły, które są dostępne w ramach abonamentu Premium.

Kto kupuje abonament PS Plus Premium, ten z pewnością wybrał go m.in. dla gier retro. Katalog klasyki wciąż się rozwija i pozwala pograć w kultowe tytuły z ery pierwszego PlayStation czy przenośnej konsolki PSP. No i właśnie w przypadku tego ostatniego sprzętu pojawiła się ciekawa nowość.

Doładuj portfel w PS Store taniej i oszczędź na PS Plus

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Owa nowość to poprawiony filtr Retro Classic, który pojawił się w najnowszych grach PSP dodawanych do PS Plus. Nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpiła cicha aktualizacja. Teraz zauważył ją forumowicz z Reddit.

Odpalałem Blade Dancer, bawiłem się filtrami i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem, że opcja Retro Classic dodaje teraz bardziej autentyczną nakładkę struktury siatki pikseli, podobną do PSP.

Teraz grając na PS5 lub PlayStation 4 w niektóre gry z PSP, możemy poczuć jeszcze bardziej klimat dawnych czasów. Funkcja jest dostępna w menu „Opcje” podczas grania. Jej celem jest zbliżenie jakości ekranu do telewizorów CRT. Oczywiście ten filtr zawsze wyglądał dziwnie w grach PSP odpalonych na ekranach LED, ale teraz, po aktualizacji, działa inaczej. Stara się naśladować efekt siatki pikseli, jaką widzieliśmy na wyświetlaczu PlayStation Portable.

Filtr siatki pikseli jest obecny w najnowszych grach dodanych do katalogu klasyków. Widzimy go w przypadku Blade Dancer Lineage of Light czy Siphon Filter Logan’s Shadow. Mam nadzieję, że z czasem Sony zaktualizuje wszystkie starsze gry rerto z Plusa i doda do nich ulepszony filtr.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie