PS Plus i exy na PS5. Gracze nie będą zadowoleni z takiej decyzji

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Przedstawiciel PlayStation jeszcze raz wypowiedział się w sprawie premier gier Sony w usłudze PS Plus. Firma podkreśla słuszność drogi, którą obrała.

Podczas gdy w Xbox Game Pass mamy w zasadzie każdą dużą grę na premierę, Sony obrało inną ścieżkę. W usłudze PS Plus nie mamy co szukać ekskluzywnych tytułów na PS5 w dniu ich premiery. I tak zostanie, ponieważ firma jest z tego, w odróżnieniu od graczy, bardzo zadowolona. Przedstawiciel japońskiej korporacji jeszcze raz przypomniał, po jakim czasie dostaniemy exy na PS5 w ramach oferty PlayStation Plus.

PS Plus – ekskluzywne gry po długim czekaniu…

Wiceprezes PlayStation i globalny szef ds. subskrypcji, Nick Maguire, stwierdził, że firma podtrzymuje swoją decyzję o wprowadzeniu własnych gier do PS Plus Extra w okresie 1 do 2 lat po ich premierze. Sony zamierza dawać graczom starsze gry, by nowości otrzymały drugie życie po wskazanym czasie.

Jesteśmy zadowoleni z naszej strategii. Umieszczanie gier nieco później w cyklu życia oznacza, że możemy dotrzeć do większej liczby klientów po 12, 18, 24 miesiącach od ich premiery. Widzimy, że klienci wciąż są podekscytowani tymi grami i cieszą się nimi.

Nick Maguire, wypowiedź dla Gamesindustry

Maguire dodał, że co prawda od czasu do czasu pojawią się w Plusie gry premierowe, ale od wydawców zewnętrznych. Jeśli nadarzy się taka okazja, firma zamierza z niej skorzystać. Lecz jeśli chodzi o exy, obrana droga działa i nadal będzie naszą strategią na przyszłość.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie