PS Plus Extra na marzec 2024. Najbardziej pożądane gry i data ogłoszenia

PS-Plus-marzec-jakie-gry
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Oferta PS Plus na marzec 2024 dla progów Extra i Premium zostanie ujawniona w przyszłym tygodniu. Podajemy dokładną datę wraz z godziną oraz przyglądamy się grom na PS5 i PS4, które typuje społeczność PlayStation.

Jeśli pobraliście wszystkie gry z oferty PS Plus na marzec 2024 dla progu Essential, z pewnością czekacie teraz na “dokładkę” nowości. Te zostaną zapowiedziane już wkrótce dla progów Extra i Premium (poniżej szczegóły) i będziemy mogli je pobierać od 19 dnia miesiąca. Jak zawsze gracze z forum Reddit podają swoje życzenia tuż przed ujawnieniem oficjalnej listy gier. Ciekawe jest to, że jedno z największych marzeń zostało właśnie spełnione. Przez miesiące proszono bowiem o Sifu i jak wiemy, tytuł został udostępniony w PS Plus Essential. Czyżby Sony wysłuchało modlitw graczy, czy to zwykły przypadek? Nie wiadomo, ale jeśli ktoś “tam na górze” w wielkim wieżowcu firmy nas słyszy, to może spełni kolejną wielką prośbę? A tą jest Resident Evil 3 Remake. To obecnie najbardziej pożądana produkcja, którą chcemy zobaczyć w usłudze.

Kiedy oferta PS Plus Extra i Premium na marzec i o jakie gry prosimy?

Zacznijmy od tego, kiedy pojawi się oficjalne ogłoszenie nowych gier na ten miesiąc. Sony przedstawi je 13 marca tuż po godzinie 17:30 i standardowo od razu opublikujemy szczegóły wraz z trailerem. Natomiast jeśli chodzi o pobieranie nowości, to będziemy mogli napełnić nimi swoje konsole od 19 marca, godziny 11:00 czasu polskiego. Do czasu udostępnienia nowych gier możemy jeszcze grać w tytuły, które Sony usunie z PS+ Extra w tym miesiącu. Zajrzyjcie tutaj po listę, by zdążyć nadrobić zaległości w odchodzących grach.

Jeśli chodzi z kolei o gry, które chcielibyśmy najbardziej dostać w katalogu Extra, to wśród wielu propozycji największą popularnością cieszy się wspomniany już “odnowiony” Resident Evil 3. Tego tytułu nie trzeba szczególnie przedstawiać, ponieważ mamy do czynienia z kultowym klasykiem, który doczekał się w 2020 roku gruntownego remontu. I choć jest to jeden z odgrzewanych kotletów, które tak bardzo lubi serwować Capcom, w tym przypadku chyba nikt nie narzekał.

Po drugie, gracze marzą sobie, że zagrają w marcu w ramach PS Plus Extra w jeszcze jeden tytuł z zombiakami. Mowa o Dead Island 2 od studia Deep Silver. Choć gra nie zdobyła aż tak dobrych ocen jak RE3, to wciąż porządny kawał krwawej jatki. Tylko czy jest szansa, by poczuć ją w ofercie PS+? Cóż, tytuł dołączył miesiąc temu do Xbox Game Pass, podczas gdy posiadacze PS Plus Premium dostali jedynie 2-godzinną wersję próbną. Marne szanse.

No i na koniec prosimy o Hades, który był niegdyś dostępny w konkurencyjnym Xbox Game Pass, lecz został z niego usunięty pod koniec 2022 roku. Może zatem pora, by posiadacze konsol PlayStation nacieszyli się nim w swoim abonamencie? Mam nadzieję, że Sony spełni właśnie to życzenie forumowiczów z Reddit. Hades to niezwykle udana gra, która zdobyła wiele nagród i rewelacyjne oceny, których średnia wynosi obecnie 93/100 na Metacritic.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie