PS Plus dostał nową funkcję. Sony wprowadza nowość po cichu

ps plus czerwiec
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Posiadacze abonamentu PS Plus w wersji Extra oraz Premium czekają co miesiąc na dwie wiadomości. Jakie gry zostaną dodane do usługi oraz jakie zostaną usunięte. Sony wprowadza fajną nowość odnośnie odchodzących tytułów.

Jednego nie potrafię zrozumieć. Podczas gdy nie ma najmniejszego problemu z dostępem do informacji o dodawanych grach do PS Plus Extra/Premium, dowiedzenie się, jakie tytuły odejdą z usługi, nie jest już takie proste. Sony nie potrafi najzwyczajniej w świecie podać na swoich oficjalnych kanałach listy gier, które zamierza usunąć w nadchodzącym miesiącu. Zakładka “Ostatniej Szansy”, która powinna informować nas o usuwanych grach, sprawy nie ułatwia. Raz pojawia się w PS Store, a raz znika. Nie każdy gracz potrafi ją zresztą znaleźć. Coś się może jednak zmienić w tym temacie. Zauważono pewną nową funkcję, choć póki co nie do końca wiadomo, jak działa.

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Sony zaczyna przypominać o grach, które odchodzą z PS Plus

Osoby posiadające abonament PS Plus Extra / Premium powinny zauważyć nowe przypomnienia, które dotyczą usuwanych tytułów. Jak wynika z ustaleń serwisu truetrophies, komunikaty są wyświetlane na ekranie mniej więcej dzień lub dwa po tym, jak na kartach odchodzących gier pojawią się daty ich “wyrzucenia” z usługi. Redaktor wspomnianego serwisu podzielił się zrzutem ekranu przedstawiającym przypominajkę:

Tak wygląda komunikat przypominający o zagraniu w odchodzącą grę. Źródło: truetrophies

Przypomnienie posiada dwa przyciski. Jeden pozwala od razu uruchomić grę, jeśli już ją pobrałeś, drugi przenosi nas do PS Store, gdzie możemy przejrzeć szczegóły tytułu. Nie wiadomo jednak, czy powiadomienie pojawi się w przypadku niepobranych gier, które mają opuścić usługę. Nie jest również jasne to, czy powiadomienia dotyczą wszystkich pobranych już tytułów, czy tylko niektórych. Wygląda na to, że funkcja jest jeszcze testowana.

Mam nadzieję, że takie powiadomienia staną się standardem i wkrótce będą nam przypominać o każdej grze, która ma opuścić katalog PS Plus Extra. To z pewnością ułatwi nam życie i zakończy koszmar związany z niepewnością, ile czasu zostało nam na zabawę przy ulubionych grach.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie