PS Plus z niespodzianką na PS4. Oferta uzupełniona o mroczną grę akcji

PS-Plus-Soulstice-PS4
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

W jednej z niedawnych ofert PS Plus, dla progu Extra, pojawił się ciekawy slasher z wielkimi mieczami i potężnymi bestiami. Sony udostępniło go na PS5, a jednak możemy w niego zagrać również na last-genie.

Podczas ogłaszania nowych zestawów gier w PS Plus, Sony zawsze podaje, na jakich konsolach zostanie udostępniony dany tytuł. Choć większość dorzucanych do usługi gier możemy ogrywać zarówno na PS5, jak i na PS4, są i takie, które zostają nam udostępnione jedynie na nowszej konsoli. Tak było w przypadku jednej z produkcji dorzuconej do PS Plus Extra w czerwcu 2023.

Soulstice w PS Plus Extra również na PlayStation 4

Podczas zapowiedzi tegorocznej oferty PS+ Extra z czerwca, na liście gier widniało m.in. Soulstice. Sony zaznaczyło jasno, że gra trafi do usługi jedynie w wersji na PlayStation 5. Mroczny slasher od studia Reply Game zadebiutował na “piąteczce” jeszcze w zeszłym roku, więc była to w miarę świeża nowość w ofercie. I całkiem niezła. Tytuł wylądował w katalogu Extra dokładnie 20 czerwca, ale tego samego dnia gra miała swoją premierę również na PS4. Po kilku miesiącach producent zdecydował się bowiem wypuścić grę również na starszej konsoli. Jednak na oficjalnym blogu PlayStation do teraz widnieje informacja, że Soulstice można ogrywać w PS Plus Extra jedynie na PS5. To błąd.

Po tym, jak 15 sierpnia Sony udostępniło obecną ofertę dla progów Extra i Premium, gracze zauważyli, że wersja Soulstice na PS4 również nagle pojawiła się w sekcji „ostatnio dodane” w katalogu gier (dzięki TrueTrophies). Wygląda to trochę tak, jakby po dwóch miesiącach po cichu dorzucono tę wersję gry do Plusa.

Sprawa nie jest jednak klarowna, ponieważ już jakiś czas temu na forum Reddit mieliśmy wątek, w którym jeden z graczy informował o tym, że Soulstice można ogrywać w Plusie również na last-genie. Jednak w odpowiedziach do wątku pojawiały się głosy, że innym to nie wychodzi.

Zatem do końca nie wiadomo, kiedy tak naprawdę Soulstice w wersji PS4 dołączyło do katalogu Extra. Pewne jest jedno – dołączyło po cichu i każdy posiadacz PlayStation 4 z abonamentem Extra może już ten tytuł pobierać. Oto link:

Fani slasherów powinni zainteresować się tym tytułem, choć nie jest on najwyższych lotów. Jednak posiada dosyć przyzwoite recenzje. Średnia ocen dla wersji na PS5 to 72/100 według Metacritic. Wydanie PC posiada natomiast w większości pozytywne noty od użytkowników.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie