PS Plus ma problem z pobieraniem gier, a odpowiedź Sony tylko denerwuje graczy

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Problem z pobieraniem niektórych gier rozdawanych w ofercie PS Plus Essential nie jest nowy. Teraz dotyczy on tytułu Mafia Definitive Edition.

Pisałem już o „przyblokowanej” grze Mafia Definitive Edition. Choć jest ona dostępna do pobrania w ramach oferty PS Plus luty 2023 w progu Essential, nie każdy może dodać tytuł do biblioteki. Wszystko przez problem z licencjami. Gracze piszą do wsparcia technicznego i wcześniej czy później otrzymują odpowiedź. Tylko nie taką, jakiej wszyscy oczekują.

PS Plus i problem z Mafią. Oto odpowiedź wsparcia PlayStation

Przypomnę na szybko, że problem dotyka w zasadzie każdej gry, która była dostępna wcześniej w PS Plus Extra / Premium. Jeśli mieliśmy taki tytuł niegdyś w bibliotece, a teraz pojawił się on w Essential i chcemy go pobrać, to… klops. Stara licencja na to nie pozwala. System „myśli”, że masz grę nadal u siebie i nie można jej dodać do biblioteki.

Jak wspomniałem, taki problem spotkał teraz tytuł Mafia Definitive Edition. Był on wcześniej dostępny w katalogu PS Plus Extra, lecz został z niego usunięty w listopadzie zeszłego roku. Pechowcy, którzy obecnie nie mogą go dodać do swojej biblioteki w ramach PS+ Essential, żalą się wsparciu technicznemu PlayStation i proszą o rozwiązanie.

W zasadzie jedynym pewnym rozwiązaniem jest usunięcie z naszego konta PSN starej licencji i zastąpienie jej nową. Niestety, sami tego nie zrobimy i trzeba prosić o pomoc wsparcie techniczne. Oto mail od Sony, który otrzymał jeden z graczy:

Podano rozwiązanie, ale dlaczego nie zajęto się źródłem problemu z licencjami?

Gracze narzekają, że po napisaniu do wsparcia trzeba czekać kilka dni na odpowiedź. To jeszcze rozumiem, zapewne support ma sporo na głowie i nie ma szans na natychmiastową reakcję. PlayStation pomaga, lecz użytkownicy forum Reddit i tak nie są zadowoleni.

Problem z licencjami nie jest nowy, wiadomo o nim od miesięcy. I co? I nic. Gracze muszą pisać i prosić o pomoc, by odbierać należne im gry. Przytoczony wątek zawiera kilka gorzkich komentarzy, wskazujących na zdenerwowanie i frustrację:

System był zepsuty od samego początku, a oni zachowują się tak, jakby to z jakiegoś powodu była nasza wina.

Najwyraźniej są świadomi problemów z licencjami, które trwają od lat, ale zamiast naprawić to na dobre, poklepują się po plecach, szukając obejścia.

Ale problem nadal istnieje – żadna gra, którą odebrałeś w PS Plus Extra/Premium, nie pozwala na jej późniejszy zakup. Możesz sprawdzić dowolną grę, którą odebrałeś, a później usunięto ją z subskrypcji — wszystkie mają ten błąd modułu śledzącego.

Reddit

Póki co, po prostu musimy pisać do wsparcia i to jak najszybciej, by zdążono nam usunąć starą licencję. Inaczej gra przepadnie i już nie dodasz jej do biblioteki.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie