Tylko 45 GB i pobierzesz trzy nowe gry z PS Plus

PS-Plus-ps4-ps5
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

W kwietniu nie będziemy potrzebowali sporo miejsca na dysku konsoli PS5 i PS4 pod nowe gry z PS Plus Essential. Zobacz, ile zajmą poszczególne tytuły.

Do udostępnienia oferty PS Plus kwiecień 2023 pozostało zaledwie kilka dni. Wszystkie nowe gry na PS5 i PlayStation 4 pobierzesz już 4 kwietnia. Tym razem nie nadwyrężymy swojego łącza internetowego, a i porządki na dyskach konsol wydają się zbędne. Przecież to zaledwie 45 GB.

Gry odbierzesz tylko z aktywnym PS Plus Essential

Zatem jeśli kończy się Tobie subskrypcja i chcesz ją przedłużyć, nie ma obecnie lepszej promocji niż ta aktywna w CDKeys. Tutaj PS Plus na 12 miesięcy (region PL) kosztuje 195 zł z groszami. Przypominam, że w PS Store należy zapłacić dużo więcej, aż 240 zł. Więc kto chętny, niech korzysta:

Oferta PlayStation Plus na kwiecień – ile zajmą gry?

Konkretne liczby podano na twitterowym koncie PlayStation Game Size. Choć nie wiadomo, ile dokładnie miejsca zajmie jedna z trzech nowych gier, przyjęto tutaj szacunkowo 8 GB. Nie wiadomo dlatego, bo to premiera w Plusie i rozmiar pliku nie został jeszcze ujawniony – chodzi o Meet Your Maker.

Lecz zakładając, że wspomniana premiera waży maksymalnie 8 GB można obliczyć, że wszystkie kwietniowe tytuły z PS+ zajmą 45.297 MB na PS4 oraz 40.747 MB na PlayStation 5.

  • Tails of Iron: PS4: 1.758 GB / PS5: 935 MB
  • Sackboy: A Big Adventure: PS4: 35.539 GB / PS5: 31.812 GB
  • Meet Your Maker: Prawdopodobnie pomiędzy 3-8 GB
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie