W PS Plus ma zadebiutować klasyczna gra z PC. Wielka niespodzianka dla abonentów

PS Plus może dostać zaskakujący i świetny klasyk z PC
Newsy PS4 PS5

PS Plus może zyskać nieoczekiwaną nowość w swoim katalogu klasycznych gier. Możliwe, że chodzi o port gry z PC, oryginalnie wydanej w 2001 roku.

Gra z 2001 roku w ubiegłym roku pojawiła się w formie konwersji na Nintendo Switch i najpewniej zmierza także i na PS5 oraz PS4 za sprawą katalogu “klasycznych” gier w PS Plus. Mało kto mógłby się tego spodziewać, ale nieco zapomniane już Blade of Darkness najwyraźniej doczeka się kolejnego wydania.

Jak donosi m.in. PlayStation Lifestyle, niedawno pojawiła się nowa aktualizacja list trofeów dla posiadaczy PS4 i PS5. Okazuje się, że pojawiły się tam wzmianki o osiągnięciach z gry Blade of Darkness (dawniej wydanej na PC jako “Severance: Blade of Darkness”). Wychodzi na to, że po ubiegłorocznym debiucie na Switchu, tytuł może doczekać się wersji na PlayStation. Bezpiecznie można założyć, że zagrają w niego posiadacze dostępu do katalogu gier klasycznych w PS Plus.

Promocja na PS Plus. 12 miesięcy abonamentu za 195 zł (kodem można przedłużyć subskrypcję)

PS Plus z “klasyczną” niespodzianką

Zapewne wielu z Was nawet nie kojarzy tej gry i w sumie się nie dziwię. Dziś, mimo reaktywacji na konsoli Nintendo, ten udany hack’n’slash został raczej przykryty grubą warstwą kurzu. Niesłusznie, bo tytuł, mimo lat na karku, wciąż może sprawiać sporo radochy z siekania potworów w tym autorskim świecie fantasy. Przeczytajcie tylko opis gry:

Blade of Darkness to hardcorowa gra fantasy action-adventure z unikalną mechaniką walki i elementami role-playing, która była pionierem gatunku “soulsborne”. Wybierz jedną z czterech postaci, aby przebrnąć przez krwawą misję ratowania świata przed siłami Chaosu.

– głosi opis pozycji na Steam

Tytuł powinien w szczególności spodobać się weteranom soulslike’ów. Twórcy wcale nie ściemniają i Blade of Darkness faktycznie zawiera w sobie zadziwiająco sporo podobieństw do rozpowszechnionego przez From Software gatunku. To stosunkowo krótka przygoda (ok. 15 godzin rozgrywki), w przestarzałej już grafice, ale z mechanikami rozgrywki, które mogą zaskoczyć nawet dziś. Jeżeli tytuł faktycznie trafi do Plusa, będzie to kolejna warta uwagi pozycja w katalogu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie