Gracze nie odpuszczają. Błąd w grze z PS Plus sprawił, że przebiła popularnością TLoU, Star Wars czy Astro’s Playroom

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Dwa tygodnie temu gracze zauważyli ciekawy błąd w grze z oferty PS Plus. Teraz popularność tytułu skoczyła o 77 procent, przebijając tak grube hity, jak choćby The Last of Us Part 1 i 2.

Jak błyskawicznie wspiąć się na listę najpopularniejszych gier na PlayStation? Jeszcze dwa tygodnie temu Stranded Deep znajdowało się poza pierwszą dwusetką, a teraz zajmuje 44. miejsce. Niemal każdy posiada ten tytuł, ponieważ był niegdyś rozdawany w PS Plus, a obecnie znajduje się w katalogu Extra. To skąd nagle grę zaczęło instalować tyle osób, że przebiła popularnością nawet Astro’s Playroom, które jest “dodawane” do każdego zakupionego modelu PS5? Sprawa jest na tyle ciekawa, że nie chodzi o nową zawartość czy jakieś super dodatki. Gracze rzucają się na ten tytuł, bo posiada ciekawy błąd.

PS Plus – sposób, by kupić z rabatem w PS Store

Jeśli chcesz kupić PS Plus w promocji, to dobrym sposobem jest doładowanie portfela w PS Store tanimi kartami z Instant Gaming. Można zyskać od około 43 zł do nawet 87 zł. Zakupione kody realizujemy w PlayStation Store i kupujemy następnie Plusa:

Stranded Deep popularne, bo daje za darmo platynę

Błąd w Stranded Deep pozwala zdobyć platynowe trofeum w mgnieniu oka. Jeśli nie masz tego pucharku, a chcesz dostać bez wysiłku, sposób jest banalny. Wystarczy zagrać w trybie kooperacji z graczem, który już posiada platynę w Stranded Deep. Od razu po rozpoczęciu zabawy, dostaniesz platynę oraz inne trofea, które ma nasz współgracz.

Jak donosi serwis truetrophies, gracze rzucili się na łatwą platynkę. Zanim odkryto omawiany błąd, Stranded Deep nie było nawet w pierwszej 200. najpopularniejszych gier na PS5 i PS4. Gdy się o nim dowiedziano, gra wskoczyła nagle na 111. miejsce na liście. Miała wówczas większą liczbą aktywnych graczy niż takie tytuły jak PUBG czy Crash Team Rumble. Jednak na tym szaleństwo sie nie skończyło.

Efekt domino wciąż trwa. Wspomniany serwis raportuje, że od poniedziałku, 17 lipca 2023 r., Stranded Deep widzimy tuż poza pierwszą 40. najczęściej ogrywanych tytułów na PS5 i PS4. Znajduje się na 44. miejscu, odnotowując co najmniej 77% wzrost liczby graczy w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W efekcie, w zeszłym tygodniu grano w Stranded Deep częściej niż w Star Wars Jedi Survivor, The Last of Us Part 1 i 2, a nawet w Astro’s Playroom. Ten ostatni tytuł posiada każdy właściciel PS5.

Ciekaw jestem, czy Wy również sięgnęliście po łatwą platynę w Stranded Deep. Może warto skorzystać? Może błąd zostanie wkrótce załatany przez dewelopera i szansa przeleci koło nosa?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie