Problem Trzech Ciał – jeden z ambitniejszych seriali sci-fi twórców Gry o Tron otrzymał finalny zwiastun

Problem Trzech Ciał
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Netflix opublikował właśnie finalny zwiastun serialu Problem Trzech Ciał. Zapowiada się na bardzo ambitne kino sci-fi. Nic zresztą dziwnego, ponieważ serial bazować będzie na jednej z lepszych powieści tego nurtu.

Problem Trzech Ciał jawi się jako jeden z najambitniejszych seriali ostatnich miesięcy, jeśli nie lat. Bazuje na powieści Cixin Liu, który przemycił w niej spekulacje naukowe, filozoficzne, politykę, historię, teorie spiskowe oraz kosmologię. Serial, który składać się będzie z ośmiu odcinków, zadebiutuje na platfrmie Netflix już 21 marca tego roku. Opublikowany właśnie finalny trailer oraz plakat produkcji naprawdę zaostrza apetyt.

Problem Trzech Ciał – fabuła powieści, na bazie której powstaje serial Netflix

Problem Trzech Ciał to pierwszy tom rewelacyjnej trylogii pt. „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, którą porównuje się z klasycznymi cyklami takim jak „Fundacja” i „Kroniki Diuny”. „Problem trzech ciał” stał się bestsellerem w Chinach i zyskał ogromny rozgłos także w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. O czym jednak opowiada? Otóż podczas rewolucji kulturalnej w Chinach tajna baza wojskowa Czerwony Brzeg wysyła sygnały w kosmos w poszukiwaniu inteligentnego życia pozaziemskiego. Do prac zostaje włączona Ye Wenjie, córka wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów (widoczna na zwiastunie poniżej). Dzięki niej badacze w końcu nawiązują kontakt z obcą cywilizacją stojącą u progu zagłady. Więcej nie zdradzimy, zalecamy raczej napawać się zwiastunem:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie