Problem Trzech Ciał z pierwszymi recenzjami. Kolejne arcydzieło Netfliksa czy zmarnowany potencjał?

problem trzech ciał opinie
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Problem Trzech Ciał wyląduje na platformie Netflix za 10 dni, ale pierwsze recenzje krytyków już trafiły do sieci. Opinie są zaiste podzielone…

Serial “Problem Trzech Ciał” to nadchodząca (od 21 marca na Netflix) adaptacja bestsellerowej powieści science fiction autorstwa Liu Cixina. Akcja rozgrywa się w Chinach w latach 60. XX wieku, gdzie grupa naukowców staje przed tajemniczym problemem matematycznym, który prowadzi do odkrycia obcej cywilizacji, a przez to do śmiertelnego zagrożenia dla ludzkości. Tak się składa, że serial obejrzeli już pierwsi krytycy. Ich opinie można przeczytać w serwisie Rotten Tomatoes, gdzie serial otrzymał uśrednione 71/100 punktów (przy 21 recenzjach). Co chwalono, a co potępiono w serialu?

Serial Problem Trzech Ciał – pierwsze opinie

Jeśli skupić się wyłącznie na zachytach nad serialem, to krytycy nie omieszkali nazwać go “kolejnym arcydziełem Netfliksa” oraz “telewizją na gigantyczną skalę”. W recenzjach czytamy też, że serial nie jest “ogłupiający”, ani nie zanudza widza wielogodzinnymi wykładami, mimo iż książki (jak na swą tematykę przystało) w takie rozwiązania obfitują. Jak się jednak okazuje, serial spotkał się także z zarzutami, że pozbawiono go tego, co w tej historii było najbardziej wyjątkowe, a więc… nauki. Czytamy też, że zamiast opierać się na solidnych założeniach nurtu sci-fi, otrzymujemy raczej szybką akcję i kiepski scenariusz. Cóż… Już dawno żaden serial nie wywołał w krytykach tak skrajnych opinii. Koniec końców można z nich wywnioskować, że produkcja będzie bardzo dobra, ale na pewno nie epicka. Na własne oczy przekonamy się o tym jednak już za 10 dni na platformie Netflix.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie