2. sezon serialu Problem Trzech Ciał. Czy powstanie? Twórcy by chcieli, ale…

problem trzech ciał 2 sezon
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Netflix jeszcze nie dał zielonego światła na 2. sezon serialu Problem Trzech Ciał. Twórcy chcieliby mimo wszystko zrealizować kolejne trzy.

Kilka dni temu na Netfliksie swoja premierę miał serial sci-fi pt. Problem Trzech Ciał. Produkcja zanosiła się na bardzo dobrą, ale ostatecznie widzowie nie są zbyt podekscytowani pierwszym sezonem. Co innego większość recenzentów, którzy ocenili serię średnio na 70/100 punktów (za Metacritic). Ale i wśród zwykłych zjadaczy chleba nie brakuje osób, którym serial spodobał się do szaleństwa. Nic więc dziwnego, że zastanawiają się, czy jest szansa na kolejny sezon. Jako że produkcja bazuje na trylogii “Wspomnienia o przeszłości Ziemi”, zaś pierwszy sezon zakończył się cliffhangerem, twórcy mają jak najbardziej otwartą furtkę, na kolejny sezon. Hmmm… No właśnie nie do końca…

Problem Trzech Ciał – oglądalność a kolejne sezony

Choć twórcy bardzo chcieliby, aby Problem Trzech Ciał miał nawet 4 sezony, to widzowie mogą mieć powody do obaw, czy powstanie choćby drugi (Netflix wciąż nie dał nań zielonego światła). Po pierwsze, serial miał bardzo wysoki budżet – około 20 milionów dolarów za odcinek. Możliwe, że kilka lat temu, gdy dostał zielone światło, a streaming przeżywał złotą erę, łatwiej było zaakceptować tę kwotę niż teraz, gdy wiele serwisów mierzy się ze spadkiem oglądalności i ilości subskrybentów. Choć Netflix wciąż jest na szczycie, to taka inwestycja może okazać się zbyt ryzykowana i nieopłacalna, a jak wiemy, platforma nie ma oporów, by anulować seriale, które jej zdaniem nie przynoszą zadowalających wyników. Po drugie – jak już wspomnieliśmy – choć platforma pompuje w marketing serialu grubą kasę, to dość przeciętne oceny widzów nie zachęcają kolejnych osób do zapoznania się z produkcją. A niskie zainteresowanie to jeden z czynników, dla których tytuł może zostać anulowany.

Źródło:
https://www.cbr.com/3-body-problem-season-2-possibilities/

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie