Czekasz na Prison Architect 2? To jeszcze trochę sobie poczekasz. Premiera została przełożona o kilka miesięcy

Prision Architect 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Data premiery gry Prison Architect 2 została przesunięta z 26 marca na 7 maja, ponieważ – jak się okazuje – deweloper Double Eleven potrzebuje nieco więcej czasu na dopracowanie gry.

Przesunięcie premiery Prision Architect 2 jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ gra została zapowiedziana zaledwie w styczniu. Na szczęście opóźnienie wynosi zaledwie około sześć tygodni, więc powinno realnie pomóc w pozbyciu się bugów czy gliczy, nie wpływając jakoś mocno na niecierpliwość ze strony graczy. W informacji od dewelopera czytamy:

Chociaż jesteśmy już pewni jakości gry, chcielibyśmy wykorzystać dodatkowy czas na zidentyfikowanie większej liczby błędów i dalszą optymalizację gry dla wszystkich platform (…) Uważamy, że poświęcenie tego dodatkowego czasu jest konieczne, aby zapewnić naszym graczom płynniejsze wrażenia od pierwszego dnia. Chcemy również pokazać, jak przebiega rozwój gry na tych końcowych etapach, dlatego w marcu rozpoczniemy transmisje na YouTube, prezentujące serię Prison Architect Academy.

Double Eleven

Prision Architect 2 – ulepszenia względem poprzedniej gry

Prision Architect zaczynał na platformie crowdfundingowej w 2010 roku i ostatecznie zyskał wielką przychylność graczy. Nic dziwnego, że studio Double Eleven zdecydowało się w końcu na kontynuację serii, zapowiadając ją w styczniu na pecety oraz na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nowa część ma być w pełni trójwymiarową kontynuacją, która zaoferuje budowanie więzień na wielu piętrach, za pomocą jeszcze bardziej zaawansowanych narzędzi budowlanych. Także więźniowie będą teraz bardziej inteligentni – będą nawiązywać relacje z innymi osobami, a także podejmować decyzje w oparciu o swoje potrzeby. Może to prowadzić do prób ucieczek, wojen gangów i nie tylko. Jako gracz będziemy musieli spróbować dostosować się do tego, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie zakładu karnego, niezależnie od tego, czy postawimy na surowe zasady, czy na bardziej łagodne podejście, które stawia na pierwszym miejscu resocjalizację więźniów.

Advertisement
Udostępnij: