„Policyjne GTA” zaskoczyło graczy. Tytuł zdobywa pozytywne noty

Police Simulator: Patrol Officers to
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Police Simulator: Patrol Officers to „policyjne GTA”, które zaskoczyło graczy przy okazji niedawnej premiery. Gra zdobywa całkiem dobre oceny i przyciąga graczy.

NIestety nie ma tu mowy o sukcesie tak dużym, jak przy okazji „symulatora nudnego życia„, jednak niemieckie studio Aesir Interactive i tak zaskoczyło graczy. Przyznajcie sami – w większości po grach z „simulator” w tytule spodziewacie się albo crapa, albo pseudo-komicznej produkcji. Tym bardziej cieszy, że raz na jakiś czas dostaniemy faktycznie udany symulator, który pod wieloma względami można opisać jako „policyjne GTA”.

Police Simulator: Patrol Officers zaskakująco dobre?

Police Simulator: Patrol Officers to gra, która w finalnej wersji (i na konsole) zadebiutowała niemal dwa tygodnie temu. Gracze, choć ochoczo w ostatnim czasie grają w tytuł, nie rzucili się na niego aż tak bardzo. Dane ze SteamCharts pokazują, że na moment pisania tego artykułu, w grze znajduje się zaledwie 460 graczy. Źle może nie jest, ale produkcja zdobywająca solidne oceny, mogłaby liczyć na więcej.

Wystarczy jedynie popatrzeć na kartę produktu na Steam, aby od razu skojarzyć podstawowe założenia rozgrywki z wieloma innymi tytułami. Tym razem jednak deweloperom mogło nadspodziewanie się udać. Police Simulator: Patrol Officers ma zachęcać graczy wieloma „realistycznymi” czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy. Będziemy więc wystawiać mandaty, ścigać wandali, aresztować podejrzanych ludzi czy piratów drogowych. W tym ostatnim ma pomóc rzekomo rozwinięty system AI. NPC mają sobie doskonale zdawać sprawę ze wszystkich zasad panujących na ulicy, a jeżeli ktoś je złamie – będzie musiał się liczyć z naszą reakcją. Warto podkreślić, że gracz można również ze znajomym w kooperacji.

Obecnie na Steam gra ma „bardzo pozytywne” opinie (85% głosów graczy jest pozytywnych). Szybki rzut oka na Metacritic tylko potwierdza, że jest się czym zainteresować. Tytuł nie ma zbyt wielu recenzji, ale w wersji na PC może pochwalić się notami 9/10 i 7,5/10. Najgorzej oceniana wersja to ta z Xbox Series X. Tam jedyną pozytywną opinią jest ta wystawiona przez Movie Games and Tech (6,5/10). Reszta to odpowiednio 3 i 2 na 10. Gracze wydają się jednak zadowoleni, więc fani policyjnych zmagań mogą liczyć na pierwszą naprawdę dobrą pozycję.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie