Pokaz PS5 już za chwilę? Szefowie Sony pojawili się w San Francisco

Sony nie wyjawiło jeszcze, kiedy zaprezentuje najnowszą konsolę. Zagraniczne media sugerują, że pokaz odbędzie się już lada chwila. Wskazuje na to fakt, że trzech szefów firmy zebrało się ostatnio w San Francisco.

Wielu graczy po cichu liczyło, że zobaczą PS5 na CES 2020. Japońska firma ograniczyła się wtedy jednak do pokazania logo PS5. Ostatnio mówiło się też dużo o pokazie podczas targów E3 w czerwcu – z najnowszych doniesień wynika jednak, że Sony nie planuje się tam w ogóle pojawić. Wciąż nie wiemy więc, kiedy będziemy mogli zobaczyć PS5. Tymczasem możliwe, że już coś powoli rusza w tym kierunku: zagraniczne serwisy piszą, że kilku szefów Sony zebrało się ostatnio w San Francisco, gdzie może odbyć się prezentacja.

W mieście pojawili się jednocześnie prezes Sony Worldwide Studios Herman Hulst, kierownik zespołów zewnętrznych firmy Shuhei Joshida i Andrew Goldfarb z Sucker Punch Productions. Choć nie zostało powiedziane, że PS5 będzie pokazane właśnie w San Francisco, to media sugerują, że obecność trzech szefów Sony w tym samym miejscu i czasie to coś więcej niż przypadek.

Nowe PlayStation ma trafić do sklepów już pod koniec roku. W tytuły ekskluzywne dla nowego next-gena Sony zagramy już od momentu premiery konsoli – taką informacją podzielił się teraz z internetem dziennikarz Kotaku Jason Schreier. Inną taktykę ma Microsoft – na exclusive’y na konkurencyjnego dla PS5 Xbox Series X gracze będą musieli poczekać jeszcze dwa lata.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: