Karabin do FPS-ów przekona posiadaczy PS4?

Premiera już jutro.

17 maja na rynku wyląduje powstająca z myślą o PlayStation VR produkcja Farpoint. Tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie i można przypuszczać, że będzie jedną z lepszych, dotychczas wydanych gier na gogle od Sony.

Tytuł, choć można w niego grać za pomocą pada DualShock 4, ma rozwinąć skrzydła dopiero ze specjalnym wirtualnym karabinem, czyli sterownikiem PlayStation VR Aim Controller. Jego premiera została zaplanowana na ten sam dzień, co wspomniany Farpoint.

Już teraz można znaleźć w polskich sklepach zestaw Farpoint VR + PS VR Aim za 329 zł, podczas gdy sama gra kosztuje w PS Store 249 zł. Sam karabin nie jest zatem przesadnie drogi, wychodzi za niego około 80 zł (choć póki co nie znaleźliśmy oferty, gdzie byłby sprzedawany oddzielnie).

PlayStation VR Aim Controller oraz Farpoint

PlayStation VR Aim Controller ma za zadanie imitować broń, którą posługujemy się w grze. Gadżet pomoże wierniej odwzorować ruchy gracza i ma umożliwić precyzyjne celowanie do wirtualnych przeciwników.

Farpoint to natomiast rasowy shooter w otwartym świecie z rozgrywką w rzeczywistości wirtualnej. Tak opisano tytuł w sklepie Sony:

To miała być rutynowa misja. Miałeś eskortować dwoje naukowców z Pielgrzyma – stacji kosmicznej, na której trwają badania nad anomalią w odległym zakątku wszechświata. Pamiętasz to jak przez mgłę. Oślepiający rozbłysk. Wycie alarmów. Ciemność. A potem… zderzenie. Budzisz się w obcym, nieprzyjaznym świecie, mając do dyspozycji jedynie standardowe wyposażenie kapsuły ratunkowej. Musisz wyruszyć na poszukiwanie szczątków Pielgrzyma. Twoją jedyną nadzieją na powrót do domu jest znalezienie ocalałej załogi stacji… a przede wszystkim utrzymanie się przy życiu.

Tytuł oferuje samodzielną rozgrywkę oraz umożliwia zabawę ze znajomym w sieciowym trybie kooperacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.