Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

PlayStation 5: podsumowanie informacji przed premierą

Technologia idzie naprzód, a kto stoi w miejscu, ten się cofa. Dlatego marka Sony nie próżnuje i właśnie przygotowuje premierę nowej wersji kultowej już konsoli PlayStation. PlayStation 5 zaskoczy możliwościami, wyglądem i… ceną.

PlayStation 5 – nowy design

Czerń to pieśń przeszłości. Taki wniosek można wysunąć, patrząc na nową konsolę PlayStation 5. Klasyczna czerń nie została całkowicie wyeliminowana, ale wyraźnie widać, że jest tylko tłem dla bieli. Smukły kształt przypominający literę V z jednej strony niewątpliwie przyciąga wzrok, z drugiej ma być wyraźnym nawiązaniem do piątej edycji tego sprzętu.
Sam pad także przeszedł sporą metamorfozę. Nie tylko biały kolor przyciąga wzrok. DualSense ma, zgodnie z obietnicą Sony, sprawić, że gracz poczuje większą interakcję z grą. Odpowiedzialne za to mają być silniki haptyczne. Jedno jest pewne, zmysł dotyku będzie tym razem mocno dopieszczony.

PlayStation 5 – dane techniczne

Graczy najbardziej interesuje to, co niewidoczne. Czym prędzej więc zdradzamy garść szczegółów technicznych.

Nowe PlayStation 5 będzie wyposażone w wysoko wydajny ośmiordzeniowy procesor Ryzen Zen 2 x86-64-AMD. Wspomoże go aż 16 GB pamięci RAM i (zgodnie z deklaracją Sony) najszybszy dysk SSD o nietypowej pojemności 825 GB. Gry będą się ładowały szybciej, a ich użytkownicy zauważą wyraźnie polepszoną płynność.

Warto wspomnieć też o karcie graficznej, w tym wypadku Radeon Navi 7nm RDNA. Sprzętowe wsparcie technologii Ray Tracing gwarantuje jeszcze lepsze doznania wizualne, grafika będzie lepiej doświetlona i bardziej realistyczna.

Wiadomo już na pewno, że PlayStation 5 będzie obsługiwało technologię 3D Audio dającą wrażenie przestrzennego dźwięku.
Ale chyba największą radość sprawi informacja o integracji z technologią VR i kompatybilności wstecznej. W praktyce oznacza to, że posiadacze gogli PS VR zakupionych do PS 4 będą mogli używać ich na PlayStation 5. Podobnie będzie ze wszystkimi grami stworzonymi na czwartą wersję konsoli. Bez trudu odpalimy je na „piątce”, ciesząc się nową jakością grania w dobrze znane gry (gry na PS 4 można kupić między innymi na: https://www.mediaexpert.pl/gaming).PlayStation 5 – data premiery

Nowa wersja konsoli marki Sony – PlayStation 5 – ma się pojawić w sprzedaży przed Bożym Narodzeniem. Gracze na pewno potraktują to jako prezent gwiazdkowy od japońskiego giganta i dopiszą do listy życzeń przekazywanych rokrocznie świętemu Mikołajowi. Sama data nie jest zresztą przypadkowa, bo to na ten okres przypada zwiększone zainteresowanie sprzętem elektronicznym. Można to tłumaczyć dwojako: po pierwsze, na święta chcemy mieć w domu coś nowego, lepszego, po drugie – chętnie kupujemy takie nowości jako prezenty gwiazdkowe.

Jedno jest pewne. Konsola PlayStation 5 na pewno narobi szumu w świecie graczy, a jeśli ktoś planuje spędzanie przy niej długich godzin, koniecznie powinien zainwestować w krzesło gamingowe Media Ekspert.

PlayStation 5 – cena

Oficjalnie cena nie została jeszcze podana, ale z różnych przecieków można się dowiedzieć, że będzie zdecydowanie niższa, niż pierwotnie zakładano. Spekulacje graczy, jak się okazało, były mocno zawyżone. Konsola nie będzie kosztowała 3500 ani nawet 3000 zł. W tej chwili mówi się o dwóch cenach, bo i sprzęt będzie oferowany w dwóch różnych wersjach.
Za pełną wersję, czyli z czytnikiem Blue Ray (niezbędny, jeśli chcemy odpalać gry „z pudełka” lub oglądać filmy) będzie trzeba zapłacić około 2200 – 2300 zł. Natomiast wersja bez czytnika będzie sporo tańsza – jej przewidywany koszt to około 1800 zł.

Źródło: Materiał Partnera

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się