Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 na żywo. Tak prezentują się rzeczywiste gabaryty konsoli

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z wymiarami PlayStation 5. Konsola na żywo jest jeszcze większa, niż mogłoby się wydawać.

O tym, że nowe konsole będą całkiem spore pod względem gabarytów wiemy już od jakiegoś czasu. Specyfikację i najważniejsze informacje o PS5 znajdziecie tutaj, a w sieci pojawiły się ciekawe zdjęcia konsoli. Choć nowy sprzęt Japończyków już na zdjęciach producenta prezentował się… okazale, to kolejne fotki tylko utwierdzają w przekonaniu, że PlayStation 5 to jedna z największych konsol w historii. 

Na fccid.io pojawiły się zdjęcia nowej generacji od Sony przyrównane do miarek. Cóż można rzec, jeśli nie macie wystarczająco dużo pod telewizorem, to lepiej je znajdźcie, bo w przypadku PS5 nie ma mowy o kompaktowości. Standardowa wersja sprzętu ma wymiary 390 mm x 104 mm x 260 mm i waży aż 4.5 kg. Nieco lepiej prezentuje się Digital Edition z wymiarami 390 mm x 92 mm x 260 mm i wagą 3.9 kg. 

Niemniej wymiary konsoli są jak najbardziej uzasadnione. Sony za wszelką cenę chce uniknąć przegrzewania się PlayStation 5, do czego wymagany będzie odpowiedni przepływ powietrza.

Z tego samego powodu konsola powinna być trzymana pionowo i tak też będzie zdecydowanie lepiej prezentować się w salonie. Cóż, wielu graczy chyba będzie wolało poczekać z kupnem konsoli do ewentualnej premiery jej odchudzonej wersji.

Wspomniane wcześniej zdjęcia znajdziecie poniżej.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się