Koniec pudełek na PlayStation? Sony testuje nowe rozwiązanie

PlayStation
Newsy PS5

Pamiętacie czasy, gdy poszczególne gry na PlayStation można było kupić w formie kodu? Niby cyfrowo, ale jednak fizycznie – w końcu otrzymywaliśmy kod w fizycznej formie, chociaż grę pobieraliśmy z sieci. Sony wycofało się z tego pomysłu około 2019 roku, ale najnowsze informacje wskazują, że firma może rozważać powrót do tego rozwiązania. Czyżby czekał nas koniec fizycznych wydań gier na PS5 i inne urządzenia firmy?

PlayStation 5 bez pudełek? Sony coś kombinuje

Cyfrowa dystrybucja w ostatnich latach zyskała na znaczeniu, obecnie dominując sposób sprzedaży gier wideo na pecetach i konsolach. Jasne, pudełka nadal są dostępne, choć jest ich coraz mniej. Więcej sklepów decyduje się na rezygnację z tej formy sprzedaży. Niektórzy są z tego powodu niezadowoleni, inni i tak od dawna kupują gry cyfrowo, bo łatwiej w sieci o promocje i wyprzedaże — ciężko się dziwić takim argumentom. Tak naprawdę ostatnim bastionem pudełek pozostały konsole — choć np. Microsoft jasno sugeruje, że zamierza z tego zrezygnować.

Teraz pojawiła się plotka o tym, że Sony może również rozpocząć plan kasowania pudełek ze swojej oferty. Pewien youtuber z Brazylii zauważył, że w sklepach zaczęły pojawiać się specjalne kody na pobranie konkretnej gry. Nie chodzi o doładowania do portfela w PS Store, lecz pojedyncze gry. Sprzedaż odbywa się fizycznie (jest kod i “opakowanie”), ale pobranie gry odbywa się w sieci — połączenie sprzedaży pudełkowej i cyfrowej.

Sony zrezygnowało z tego sposobu kilka lat temu, ale najwidoczniej sonduje możliwość powrotu. W tym wypadku w sprzedaży pojawiły się gry, które wykorzystują PSVR 2. Ciekawe, czy po czasie dołączą do nich np. standardowe tytuły. Co sądzicie o takim sposobie kupowania gier?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie